iOS için Yandex.Çeviri uygulaması hakkında

iOS tabanlı mobil cihazlarda ve WatchOS 2 ve daha sonraki Apple Watch'lar yardımıyla metin ve görseller çevirmek için Yandex Çeviri uygulamasını kullanın.

Uygulamada, Yandex'in geliştirdiği makine çevirisi teknolojisi kullanılır. Yandex Çeviri; Çince, İspanyolca veya Almanca gibi bilindik dillerin yanı sıra ayrıca Sindarin (Elfçe), Esperanto veya Emoji gibi alışagelmediğimiz dillerle de çalışır. Uygulamamız an itibarıyla 90'dan fazla farklı dille çalışabilmektedir.

Desteklenen dillerin listesi

Ayrıca, sohbet içerisindeki metinlerin çevirisini yapmak için Yandex.Çeviri'nin robotunu Telegram'da kullanabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Günün sözleri ve yeniliklerin gözden geçirilmesi

Arayüz dilini Rusça veya İngilizce seçtiyseniz Yandex.Çeviri’nin giriş sayfasında çevirinin hedef dildeki günün sözcüğü ve uygulamanın yeni özellikleri hakkında açıklamalar görüntülenir. Kelime seti her gün güncellenir.

Cihaz diliniz farklıysa giriş sayfasında sadece uygulamanın yeni özelliklerinin açıklamaları görüntülenir.

Sözcükleri ya da cümleleri hedef dilde dinlemek isterseniz ilgili alana dokunun. Uygulamanın duyurular bölümünde açıklanan yeni özelliklerden birini kullanmak isterseniz özelliğin açıklandığı alana dokunun.

Sözcüklerin ve özelliklerin gösterildiği bölümü gizlemek isterseniz ekranı yukarıya kaydırın veya düzenleme bölümüne dokunun. Bu bölümü tekrar açmak için ekranı aşağıya kaydırın.