Beceri puanım neden düştü?

Toloka servisinde görev tamamlama kalitesi için çok basamaklı bir denetim sistemi kullanılır. Kontrol görevlerinin yapılması ve ulaştığınız sonuçların diğer kullanıcıların ulaştıklarıyla aynı olması, ana denetim yöntemleridir.

Kontrol görevlerini yaparken yanlış cevaplar verirseniz beceri puanınız azalır. Görevler tüm kullanıcılar tarafından tamamlandıktan sonra sizin ulaştığınız sonuçlar diğer kullanıcıların aynı görevde bulduğu sonuçlar ile karşılaştırılır. Görevler kullanıcılara rastgele dağıtıldığı için beceri puanı, görevi tamamladıktan bir süre sonra azalabilir.

Beceri puanı hesaplanırken önceki başarılarınız değil, sadece tamamladığınız son görevler dikkate alınır. Çok sayıda önemli hata yaptıysanız beceri puanı büyük ölçüde azalabilir. Bir kullanıcının beceri puanında olası değişiklikler hakkında daha ayrıntılı açıklama yapılmaz.

Unutmayın, beceri puanındaki düşüş, görev alamayacağınız anlamına gelmez. Yeni görevlere dikkatli yaklaşmaya çalışın, açıklamalarını ve görev verenin görevle ilgili Forum'daki yanıtlarını inceleyin, görevleri en iyi şekilde tamamlamaya çalışın. Görevlerin kaliteli yerine getirilmesi, alınan beceri puanını doğrudan etkiler.