403 sayfası hakkında

403 hatası, Yandex servislerine erişimin engellendiği anlamına gelir. Bu durum, otomatik bir programın (bot'un), güvenlik resmini aşmaya çalışmak için, seçilmiş IP adreslerinden veya açık proxy servislerini kullanarak çok sayıda sorguyu eşzamanlı olarak göndermesiyle ortaya çıkar. Bazen bot'lar, gerçek kullanıcılara ait IP adreslerini kullanabilir. Böyle durumlarda da servislere erişim engellenir.

Böyle bir hatayla karşılaştığınızda bu sayfanın alt kısmındaki geri bildirim formunu kullanın. Servislerin aldığı sorguları gönderenin, otomatik bir program değil de tekil bir kişi olduğu ortaya çıkarsa uzmanımız şikayeti inceleyip IP adresinin engelini ön alarak kaldırır.

Destek Ekibi'ne yaz

Lütfen, bu servisin Destek Ekibi'ne doğrudan başvurun. Bunu yapmak için ilgili servisin geri bildirim formunu kullanın. Genellikle geri bildirim formları web sayfasının alt kısımında bulunur veya bu forma içindekiler listesi üzerinden erişilebilir. Böylece başvurunuz ilgili uzmanlara hemen ulaşır ve daha hızlı yanıt alırsınız.