Snippetler

Arama sonuçlarındaki snippetlerin içeriğini yöneterek başlık metinlerine filtreler uygulayabilir veya bulunan sayfalardaki videolar ve görsellerin ikonlarını snippetlere ekleyebilirsiniz.

Bu amaçla Aramalarım sayfasında gerekli aramayı seçip Snippetler bölümüne geçin.

Snippet öğeleri

Özel Arama, bulunan sayfalardaki video ve görselleri snippetlere ekleyebiliyor (NOT: Bu özellik SaaS arama teknolojisi için henüz kullanılmıyor).

Sayfa hem video hem de görsel içerdiğinde siz bayrakların ikisini de işaretlediyseniz Özel Arama'nın snippete eklemek için iki seçenekten birini seçmesi gerekecektir. Bayrakların ikisi de işaretlendiğinde açılacak özel listeden tercihli seçeneği seçebilirsiniz.

Başlıkların filtrelenmesi

Arama sonuçlarındaki snippet başlıkları, ilişkili sayfaların başlıklarına göre belirlenir ve bu nedenle sıklıkla aynı bilgileri içerir:

Filtrelenecek sözcük grubu listesi formunda başlıklardan çıkarılması gereken tekrarlanan bölümleri belirtin (satırda birer sözcük grubu olmak üzere).

Not. Satır başında ve sonunda olan boşluklar eşleşme aramasında hesaba katılır.

Yukarıda gösterilen snippetler için filtreleme sözcük grupları seçilebilir: “example.com :: » ve «example.com :: danışma bölümü :: ”.

Yandex.Özel Arama belirtilen sözcük gruplarını snippet başlıklarından çıkarır. Her başlıktan tek bir sözcük grubu, bulunanlardan en uzun olan kesilir.

Sonuç bu şekilde gözükür: