Yandex Bültenler hakkında

Bültenler e-postaların belirli alıcı listesine göre toplu dağıtımını sağlayan bir servistir. Şirket haberlerinizi müşteri ve abonelerinize ulaştırmak ve bunları teklifleriniz hakkında bilgilendirmek için bu servisi kullanın.

Not. Bu servis spam amaçlı kullanılamaz. E-posta bültenlerinizi yalnızca e-posta almayı açıkça kabul edenlere gönderin. Alıcıların kurumunuzdan gelen bültenleri şikayet etmeleri durumunda bu servise erişiminiz engellenebilir.

Bülten oluşturabilmeniz için Kurumlar için Yandex 360 servisinde kurum yöneticisi olmanız gerekir.

Bülten gönderme kuralları:

  1. Kurumun onaylı bir e-posta alan adı olmalıdır.
  2. Alan adı için ayarlanmış bir MX kaydı, SPF kaydı ve DKIM imzası ayarlanmalıdır. Bu şekilde e-posta servisleri, belirli bir e-postanın sizin adınıza bir dolandırıcı tarafından değil, gerçekten size ait olan alan adından gönderildiğinden emin olabilir.

Kurallar ve sınırlamalar

Lütfen, servisi kullanırken uyulması gereken kuralları ve uygulanan sınırlamaları okuyun. Bunlara uymamanız halinde ortaya çıkabilecek olası sorunları da inceleyin.

Bülten oluşturma önerileri

İletilerinizin spam olarak algılanmayacağı ve servisin her zaman kullanımınıza açık olacağı şekilde bültenlerle nasıl doğru çalışılacağını öğrenin.

E-posta bülteni oluşturma

Alıcı listesini seçin, e-posta tasarımını hazırlayın ve bültenin test gönderimini yaparak sonucunuzu kontrol edin. E-postaları alıcılara gönderin veya bülteni taslak olarak saklayın.

Alıcı listeleri

Bülten oluştururken gerekli alıcı listenizi her defasında baştan yüklememek için birkaç alıcı listesi ekleyin.

E-posta şablonları

Oluşturulan e-postaları daha sonra kullanmak üzere şablon olarak saklayın. Veya standart şablonları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Bültenlerle yapılan işlemler

Bültenlerinizi kontrol edip kopyalarını oluşturun.

Taslaklar

Gönderilmeyen bültenlerinize geri dönüp bunları istediğiniz gibi düzenleyin, gerekmeyen bültenleri silin.