Kullanıcı adımı veya e-posta adresimi unuttum

Kullanıcı adınızı hatırlamaya çalışabilirsiniz:

  • Erişim yenileme sayfasına gidin. Aynı bilgisayardan veya tarayıcıdan hesabınıza yakın zamanda giriş yaptıysanız Kullanıcı adı veya e-posta alanının altında kullanıcı adınızı gösteren ipucu görüntülenecektir.

  • İlgili kullanıcı hesabına bağlı olan telefon numarasını ve Yandex.Pasaport'ta belirtilen ad ile soyadı biliyorsanız Kullanıcı adı yenileme sayfasını açın. Aradığınız kullanıcı adının sayfada listelenmediğinden emin olun. Kullanıcı adı listede yoksa İlgili kullanıcı adı listede yoktur seçeneğine tıklayıp numarayı girin. Bir sonraki sayfada, SMS mesajıyla Yandex'ten aldığınız doğrulama kodunu girin.

    Ardından kullanıcı hesabının kişisel bilgileri bölümünde belirttiğiniz adı ve soyadı girmeniz gerekecek. Girdiğiniz telefon numarasının, adın ve soyadın belirtildiği kullanıcı hesapları Yandex.Pasaport kayıtlarında bulunduğu takdirde ekranınızda listelenecek. Aksi takdirde kullanıcı adınızı hatırlamak için diğer yöntemler kullanmaya çalışın.

  • Arkadaşlarınız, akrabalarınız veya iş arkadaşlarınızla yazışmak için bu e-posta adresini kullanıyorsanız bunlarla örneğin sosyal ağlar üzerinden bağlantı kurmaya çalışın. E-posta adresinizi hatırlayamadığınızda arkadaşlarınızın gelen e-posta kutularına bakarak unuttuğunuz adresi size bildiremeleri şansı vardır.

Hesabınız hakkında herhangi bir şey hatırlıyorsanız Destek Ekibi, kullanıcı adınızı hatırlatma konusunda size yardımcı olabilir:

Kullanıcı adınızı hatırlıyor fakat şifrenizi hatırlamıyorsanız ve kullanıcı girişi yapmaya çalıştığınızda “Kullanıcı adı veya şifre yanlış! Giriş yapılamadı” mesajı alıyorsanız lütfen önerilerimizi inceleyin.

Önerilerin hiçbiri işe yaramadıysa

Aşağıdaki bildirim formu aracılığıyla Yandex Destek Ekibi'ne başvurabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı kurtarabilmemiz sadece kayıt işlemi sırasında soyadınızı ve doğum tarihinizi ve ayrıca sizinle bağlantı kurabileceğimiz bir telefon numaranızı veya ek bir e-posta adresinizi belirttiğiniz takdirde mümkün olacaktır. Fakat bu durumda bile kullanıcı adınızı yüzde yüz bulabileceğimizi garanti edemeyiz.