Hesabı silemiyorum

Yandex'in herhangi bir servisinde verilerden kurtulmak için hesabı silmeniz gerekmez. Gereksiz fotoğrafları ve spam e-postaları silmek veya güvenlik sorusunun yanıtını değiştirmek bu verileri saklayan servisin yardımıyla mümkündür. Sorununuzun çözümünü ilgili servisin yardım bölümünde bulabilirsiniz; hepsi Yardım'ın ana sayfasında sıralıdır.

Hesabınızı tamamen silmek için Hesap sil (kişisel bilgilerinizin sayfası) bağlantısına tıklayın. Silme işlemini güvenlik sorusunu yanıtlayarak onaylamanız gerekecektir.

Uyarı. Hesabınız ile birlikte geri alınmamak üzere ona bağlı olan Yandex servislerindeki tüm bilgiler silinecektir (örneğin Mail'deki e-postalar veya Disk'teki dosyalar). Silinen kullanıcı adıyla yeniden hesabının açılması ancak 6 ay sonra mümkündür.

Güvenlik sorusuna girdiğiniz yanıt uygun değilse klavye düzenini kontrol edin. Güvenlik sorusunun düzenleme sayfasında yanıtın farklı yazılışlarını veya tarihin farklı formatlarını deneyebilirsiniz (güvenlik sorusunun yanıtında belirli bir tarih belirttiyseniz).

Bu da yardımcı olmazsa hata mesajında Destek Ekibi'ne başvuru için özel form sunulur.