Destek Ekibi aracılığıyla erişimi yenileme

Doğrulanmış telefon numarasını, e-posta adresini veya güvenlik sorusunu kullanarak erişimi bağımsız olarak yenileyebilirsiniz. Erişim yenileme sayfasındaki talimatları izlemeniz yeterli.

Bu yöntemlerden hiçbiri uygun olmazsa erişim alma anketini doldurun. Anketi göndermek için hesabınızla ilgili mümkün olduğunca çok bilgi hatırlamanız gerekir. Bu bilgileri kontrol ederek Yandex.Pasport hesabın size ait olduğundan emin olacak. Bazı durumlarda anket ek kontrol amacıyla Destek Servisi'ne gönderilebilir.

Tip. Mümkünse anketi, genelde Yandex'e giriş yapmak için kullandığınız bilgisayarda (telefonda, tablette) doldurun. Kötü niyetli kişilerin sizin hesabınıza erişimi yineleyip hesabınızı eline geçirmemeleri için Yandex.Pasaport erişimin yenilenmesi sırasında genellikle yeni IP adreslerine ve bilgisayarlara güvenmez.

Bu özellik nasıl çalışır?

Tüm girdiğiniz bilgiler otomatik olarak kontrol edilir, bu yüzden alanları mümkün olduğunca doğru doldurmaya çalışın. Eski şifrenizi veya kullandığınız ad ile soyadın doğru yazılışını tam olarak hatırlayamadığınızda bunları hatırladığınız gibi girin veya veri giriş alanının yanındaki + butonunu kullanarak birden fazla olası yazılış şekillerini ekleyin.

Kullanıcı hesabını nasıl kullandığınızı ve kullanırken ne tür veriler girdiğinizi ne kadar doğru hatırlarsanız hesabınıza erişim yetkinizi başarılı yineleme olasılığı da o kadar fazla olur. İşlemin son aşamasında kimlik belgeniz elinizde olmak üzere fotoğrafınızı çektirip bize göndermeniz istenecek. Bu talebin amacı, hesaba erişim yetkisinin bir dolandırıcıya değil asıl hesap sahibine geri verileceğinden emin olmak istediğimizdir.

Anketi gönderdikten sonra "Anket bilgileri hesap bilgileriyle uyuşmuyor" şeklinde bir bildirim aldıysanız:

  • Normalde Yandex'e kullanıcı girişi için kullandığınız bilgisayar veya mobil cihazınızdan anketi tekrar doldurmayı deneyin.

  • Yanıtlarını tam olarak değilse en azından kısmen hatırladığınız tüm soruları yanıtlayın.

  • Anketi doldurmadan önce girdiğiniz kullanıcı adının doğruluğunu kontrol edin. Kullanıcı adınızın doğru yazılışını hatırlamak için önerilerimizi okuyun.