Erişim yenileme

Doğrulanmış telefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak veya güvenlik sorusunu yanıtlayarak erişimi bağımsız olarak yenileyebilirsiniz. İşlemi başlatmak için erişim yenileme sayfasındaki talimatları izleyin.

Erişiminizi kendiniz yenilemiyorsanız erişim yenileme anketini doldurmayı deneyin.

Erişimi anket doldurarak yenileme

Erişimin yenilenmesinde yardım almak için erişim yenileme anketini doldurun. Anket Yandex.Pasaport tarafından otomatik kontrol edildikten sonra erişiminiz hemen yünelenebilir. Dolayısıyla hesabınızla ilgili olarak ankette ne kadar çok bilgi sağlarsanız hızlı erişim yenileme şanslarınız da o kadar fazladır.

İpucu. Mümkünse anketi, genelde Yandex'e giriş yapmak için kullandığınız bilgisayarda (telefonda, tablette) doldurun. Kötü niyetli kişilerin sizin hesabınıza erişimi yenileyip hesabınızı eline geçirmemeleri için Yandex.Pasaport erişimin yenilenmesi sırasında genellikle yeni IP adreslerine ve bilgisayarlara güvenmez.

Sağladığınız bilgilerin ek kontrolü gerektiğinde anketiniz Yandex Destek Ekibi'ne gönderilir.

Bu nasıl çalışır?

Tüm girdiğiniz bilgiler otomatik olarak kontrol edilir, bu yüzden alanları mümkün olduğunca doğru doldurmaya çalışın. Eski şifrenizi veya adınız ile soyadınız için kulandığınız yazılışı tam hatırlayamıyorsanız bunları hatırlayabildiğiniz gibi girin veya alanın yayındaki + butonuna tıklayıp olası alternatif yazılışları ekleyin.

Kullanıcı hesabını nasıl kullandığınızı ve kullanırken ne tür veriler girdiğinizi ne kadar doğru hatırlarsanız hesabınıza erişim yetkinizi başarıyla yenileme olasılığı da o kadar fazla olur. İşlemin son aşamasında kimlik belgeniz elinizde olmak üzere fotoğrafınızı çektirip bize göndermeniz istenecek. Bu talebin amacı, bir dolandırıcının kimlik belgenizi çalarak hesabınıza erişmesini önlemektir.

Anketi gönderdikten sonra “Anket bilgileri hesap bilgileriyle uyuşmuyor” şeklinde bir bildirim aldıysanız:

  • Anketi doldurmadan önce girdiğiniz kullanıcı adının doğruluğunu kontrol edin. Kullanıcı adınızın doğru yazılışını hatırlamak için önerilerimizi okuyun.

  • Yanıtlarını tam olarak değilse en azından kısmen hatırladığınız tüm soruları yanıtlayın.

  • Normalde Yandex'e kullanıcı girişi için kullandığınız bilgisayar veya mobil cihazınızdan anketi tekrar doldurmayı deneyin.