Kullanıcı girişi sırasında kontrol işlemi

Sıra dışı bir konumdan kullanıcı girişi yaptığınızda veya eylemlerinizin robot eylemlerine benzediği durumlarda kullanıcı girişi teşebbüsünüz Yandex tarafından kuşkulu olarak algılanabilir. Böyle durumlarda Yandex size bir güvenlik resmi (captcha) görüntüleyerek resimdeki simgeleri veya telefon numaranız veya e-posta adresiniz gibi hesabınıza bağladığınız iletişim bilgilerinizi girmenizi önerecek. Hesaba bağladığınız e-posta adresinizi veya telefon numaranızı bilmeyen saldırgan böylelikle hesabınıza giremeyecek. Hesabınıza yapılan bir girme girişimi Yandex tarafından kuşkulu olarak algılandığında size otomatik bildirim gönderilir.

Girişteki güvenlik kontrolünü geçmek için Yandex'ten her zaman bir doğrulama kodu almanıza hiç gerek yok, sadece gizlenmiş telefon numaranızı veya e-posta adresinizi doğru ve tam girmeniz yeterlidir. Örneğin:

Yedek e-posta adresinizi doğrulamanız halinde Başka bir yöntemle doğrula butonuna tıklayarak e-posta adresi kontrolü işlemini başlatabilirsiniz.

Görüntülenen formda gizlenmiş iletişim bilgilerinizi doğru giremez veya iletişim yetkinizi kurtaramazsanız lütfen Destek Ekibi'ne başvurun.