Hesap silme

Uyarı. Hesap silinirken, verileriniz tümüyle ve geri döndürülemez bir şekilde silinir! Destek Ekibi maalesef silinmiş bilgilerin kurtarılması konusunda size yardımcı olamaz.

Yandex servislerinde saklanan tüm verileriniz hesabınıza bağlıdır. Hesabı silerek, servislerdeki tüm verileri de (Mail servisindeki e-postalar, Foto servisindeki resimler vs.) silmiş olursunuz.

Yandex.Money, Yandex.Direct veya Kurumlar için Mail servislerini kullandıysanız kullanıcı hesabınızı tamamen silemezsiniz: Diğer servislerdeki kişisel verileriniz silinecek ve kullanıcı hesabınız engellenecektir. Böylelikle kullanıcı hesabınız kullanılamaz ve bu hesap için kullandığınız kullanıcı adınız yeniden kaydedilemez hale getirilecektir.

Hesabı silmek için Kişisel bilgiler sayfasında bulunan Hesabı sil bağlantısına gidin.

Tek bir serviste oluşan sorundan dolayı tüm hesabınızı silmekte acele etmeyin. Ayrıca istediğiniz zaman Destek Ekibi'ne de başvurabilirsiniz.

Kullanıcı adının yeniden kaydedilmesi

Kullanıcı hesabı silindikten sonra aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap için sadece silme işleminden en az 6 ay sonra kaydolunabilir. Dolayısıyla, silinen bir hesabın kullanıcı adını silme işleminin hemen ardından hiç kimse alamaz. Kullanıcı adlarının yeniden kullanıma açılması prosedürü otomatik olarak gerçekleştiğinden, bunun tam zamanını bilemeyiz ve bu tarihi değiştiremeyiz.

Birileri hesabınızı sildiyse

Hesabınızı kimin ve hangi koşullarda sildiğini belirleyebilecek teknolojik olanaklara sahip değiliz. Hesabı sil butonuna tıklanınca veriler hemen silinir. Bu işlemden sonra aynı adı taşıyacak yeni bir kullanıcı hesabı 6 ay geçinceye kadar kaydedilemez.

Hesap sizin bilginiz dışında silindiyse, bu durum birilerinin şifrenizi veya güvenlik sorunuzun yanıtını öğrendiği anlamına gelir. Gelecekte benzer sorunların önüne geçmek için lütfen Kullanıcı hesabınızı koruma bölümündeki önerilerimizi gözden geçirin.