İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

İki aşamalı kimlik doğrulama (2FA), hesabınızın geleneksel şifreden daha güvenli biçimde korunmasını sağlayan bir mekanizmadır.

Şifre hem karmaşık olmalıdır hem de şifreyi her zaman hatırlamanız, sık sık değiştirmeniz ve meraklı gözlerden uzak tutmanız gerekir. Tüm önlemleri alsanız da şifre, klavyede yazdıklarınızı ele geçerebilen virüslere karşı korunmasızdır.

İki aşamalı kimlik doğrulama özelliği sayesinde hesabınızı korumak daha kolaydır. Dört rakamlı pin kodunuzu hatırlamanız ve hesabınızın açık olduğu Yandex.Anahtar uygulamasının kurulu olan akıllı telefona veya tablete erişebilmeniz yeterlidir. İki aşamalı kimlik doğrulama özelliğinin nasıl etkinleştirildiğiyle ilgili bilgiyi İki aşamalı kimlik doğrulamayı etkinleştirme bölümünde bulabilirsiniz.

Etkin iki aşamalı kimlik doğrulama özelliği uygulama şifrelerine erişmenizi sağlar ve erişim yenileme prosedürünü değiştirir.

Tek kullanımlık şifreler yerine tekrar normal hesap şifresini kullanmak için iki aşamalı kimlik doğrulamayı devre dışı bırakmanız gerekiyor.