Kullanıcı kaydı için istediğiniz e-posta hesabını kullanın

İnternette arama, haber okuma, video izleme, trafik ve hava durumu bilgilerine erişim gibi Yandex servislerinin birçok fonksiyonundan kullanıcı kaydı yapılmadan yararlanılabilir. Fakat bazı daha gelişmiş özelliklerden yararlanabilmek için Yandex'te kullanıcı hesabı oluşturmak gerekir.

Basitleştirilmiş kayıt işlemine göre kullanıcı hesabı oluşturmak için e-posta adresi, ad, soyad ve kullanıcı şifresi belirlemeniz yeterlidir. Kayıt işleminin ardından Yandex servislerinin gelişmiş özelliklerini kullanabilirsiniz.

Yandex.Mail veya Yandex.Disk gibi tüm Yandex servislerine erişmek için ise tam kayıt işleminden geçerek benzersiz bir kullanıcı adı ve giriş şifresi oluşturmanız, ayrıca adınızı, soyadınızı belirtmeniz ve faal bir telefon numarası doğrulamanız gerekir.

Yandex'te kendi e-posta adresinizle kaydolma

Kullanıcı kaydı şu yollarla yapılabilir:

 1. İstediğiniz bir Yandex servisini açın.
 2. Ekranın sağ üst bölümünde bulunan Giriş yap butonuna tıklayın.
 3. Kullanıcı adı olarak herhangi bir e-posta servisinde açtığınız e-posta adresinizi belirtin. Giriş yap butonuna tıklayın.
 4. Belirttiğiniz e-posta adresine doğrulama kodu gönderilir. Aldığınız kodu girip Devam'a tıklayın.
 5. Adınızı-soyadınızı belirtin ve Devam'a tıklayın.
 6. Şifre oluşturup Devam'a tıklayın.
 7. Kaydol butonuna tıklayın.
Not. Kayıt sırasında belirtilen e-posta adresini kullanıcı adı olarak Yandex servislerine giriş yapmak ve hesabınıza erişimi yenilemek için kullanabilirsiniz.

Kendi e-posta adresinizle Yandex'e giriş

Kullanıcı kaydınızı kendi e-posta adresinizi kullanarak yaptıysanız Yandex servislerine giriş yapmak için bu e-posta adresini kullanın.
 1. İstediğiniz bir Yandex servisini açın.
 2. Ekranın sağ üst bölümünde bulunan Giriş yap butonuna tıklayın.
 3. Kullanıcı adı olarak Yandex'e kaydolurken kullandığınız e-posta adresini belirtin.
 4. Giriş yap butonuna tıklayın.
 5. Kayıt sırasında bu e-posta adresi için belirttiğiniz şifreyi girin.
 6. Tekrar Giriş yap butonuna tıklayın.

Tam kayıt işlemi

Kullanıcı kaydınızı kendi e-posta adresinizi kullanarak yaptıysanız tam kayıt işlemi için ek bilgiler sağlamanız gerekir.

 1. Yandex hesabı için kullanıcı adınızı oluşturun.
 2. E-posta adresinizle kaydolurken kullandığınız şifreyi yazın.
 3. Cep telefon numaranızı belirtin veya Telefonum yok bağlantısına tıklayıp istediğiniz güvenlik sorusunu ve yanıtını yazın. Şifrenizi unutursanız veya hesabınıza izinsiz girilirse bu veriler sayesinde erişimi yineleyebilirsiniz.
 4. Kaydol butonuna tıklayın.
Not. Tam kayıt yaptıktan sonra Yandex'e üçüncü taraf e-posta servisiyle giriş yapabilir veya gerekirse yeni bir kullanıcı adı kullanabilirsiniz. Her iki durumda da giriş şifreniz aynı olur.