Yedek e-posta adresleri

E-posta adresleri sayfanız eklediğiniz tüm e-posta adreslerinin yanı sıra ayrıca:

  • Tüm eş e-posta adreslerinizi içerir (Not: Kullanıcı adınızı içeren tüm Yandex alan adlarındaki e-posta adresleri kayıt işleminiz sırasında otomatik olarak sizin adınıza kaydedilerek eş e-posta adresleriniz sayılır; eş e-posta adresleri hakkında ayrıntılı bilgi için Yandex.Mail Yardım bölümüne geçin).

  • Telefon numaranızı kullanıcı adınız olarak kullanmanız halinde telefon numaranızı içeren tüm e-posta adreslerini içerir.

Yedek e-posta adresleri sayesinde şifrenizi unuttuğunuzda Yandex kullanıcı hesabınıza erişiminizi çok kolay yenileyebilirsiniz. Bu amaçla doğruladığınız yedek adresi özel forma yazın: İşlemi açıklayacak talimat bu adrese otomatik gelecektir. Yedek e-posta adresleri ayrıca kullanıcı hesabınızla ilgili şüpheli veya telefon numarasının düzenlenmesi gibi her türlü önemli işlemler hakkında Yandex.Pasaport bildirimlerinin gönderilmesi için de kullanılır.

Belirttriğiniz e-posta adreslerinin yanı sıra bu liste şunları içerir:

Not. Erişimi yenileme yöntemi olarak, onaylanmış telefon numarası yöntemini daha kullanışlı ve güvenilir bulabilirsiniz.

Yedek e-posta adresi nasıl onaylanır?

  1. E-posta adresleri sayfasına gidin.

  2. Erişimi yeniden sağlamak için adresin eklenmesi alanına adres girin.

  3. Adres ekle butonuna tıklayın. Yandex, girilen adrese onay kodunu içeren bir e-posta gönderecek.

  4. Aldığınız e-postadaki bağlantıdan geçin veya e-postadaki kodu kopyalayıp E-postadaki kodu girin alanına yapıştırın.

    Kod e-posta gönderildikten sonra 3 saat süreyle geçerlidir. Kodun girilmesi gereken sayfayı kapattıysanız E-posta adresleri sayfasına geri dönün ve imleci doğrulanmamış adresin üzerine getirip Doğrula bağlantısından geçin.

  5. Kodu kullandıysanız Doğrula butonuna tıklayın.

Adresi silmek için üzerine imleci getirin ve görüntülenen simgesine tıklayın.