Konum doğru belirlenemiyor

Uyarı. Navigasyon, konum bilgilerini cihazınızdan alır.

Konum yanlış belirleniyorsa aşağıdaki adımları izleyin:

Konum belirleme özelliğini etkinleştirin (Konum, GPS)

Konum belirleme özelliğini etkinleştirin ve cihaz konumu gösterene kadar bekleyin. Bu sırada cihaz açık alanda olmalıdır.

Konum belirlemeyi devre dışı bırakmamanızı öneririz; bu özellik sayesinde, uyduyu kullanan uygulamalar başlatıldığında arama süresini önemli ölçüde kısaltmış olursunuz.

Cihaz ayarlarında, gerektiğinde belirli uygulamaların konumunuza erişmesini engelleyebilirsiniz.

Diğer uygulamalar aracılığıyla GPS sinyalini kontrol edin

GPS sinyalini kontrol etmek için GPS Test gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Navigasyon'un çalışmasıyla ilgili sorun yaşarsanız bu uygulamayı başlatın. Konum 15 metreye kadar net belirlenmelidir.

Konumunuza erişim sağlayan diğer uygulamalar çalışmıyorsa büyük ihtimalle sorun cihazdadır ve bu durumda cihaz tamiri gerekebilir.

Uygulamanın konum verilerini almasına izin verin

Navigasyon, coğrafi konum verilerini almıyorsa doğru çalışmayabilir. Cihaz ayarlarında bu verilere erişimi etkinleştirin.

Mobil interneti açın

Mobil ağ üzerinden konum bilgileri, uyduların konumunuzu daha doğru belirlemesine yardımcı olur. Mobil interneti açın ve kotanızın/bakiyenizin müsait olduğundan emin olun. İnternet erişimini kontrol etmek için herhangi bir siteye girin.

Net konum belirleme modunu etkinleştirin

Wi-Fi, mobil veriler ve uydu verilerine göre konum belirleme modunu etkinleştirin.

Sadece uydu veya sadece Wi-Fi gibi diğer konum belirleme modları, konumu yeterince net belirleyemediğinden navigasyon programları için yeterli değildir.

Enerji tasarrufu modunu kapatın

Enerji tasarrufu modlarının çoğu konum belirleme özelliğini devre dışı bırakır.

GPS sinyaline erişim sağlayın

Cihazı otomobilin ön camının altında tutun. Arabanın tavanı, yoğun yapraklı ağaçlar, çok katlı binalar engel oluşturabilir ve GPS sinyalinin kalitesini düşürebildiği gibi tamamen de engelleyebilir.

İşletim sisteminin resmi sürümünü kurun

İşletim sisteminin resmi olmayan sürümleri gerekli testlerden geçmediğinden, bunların GPS eklentileri doğru çalışmayabilir.