Neden Oturum Kaydı 2.0 β kullanmalıyım?

Oturum Kaydı 2.0 ayrıntılı kurulum gerektirmez ve kullanıcıların ziyaretleri sırasında gördüğü site içeriğinin birebir aynısını kaydeder.

Dinamik olarak değiştirilebilir içerik

Oturum Kaydı, ziyaretçi sayfayı görüntülerken oluşan yeni içeriği doğru bir şekilde kaydeder. Örneğin, bir İnternet mağazasında ürün teklifleri var fakat bunlar “satıştan çekilmek” üzere; bu sırada bir kişi sayfada geziniyor: yeni ürün teklifleri biraz önce bakılan ürünler baz alınarak seçiliyor. Veya ziyaretçinin zaten okuduğu materyallere dayanarak oluşturulan, haber portalındaki makalelerin tek tek seçimi.

Hizmet içeriği ve reklam

Bazı içerik türleri, siteye bağlanan harici hizmet sağlayıcılar tarafından oluşturulur. Bunlar çeşitli çevrimiçi sohbet odaları veya tavsiye hizmetleri olabilir; örneğin, seçili ürün önerileri. Bu tür içeriğe reklam bloğu da girer.

Bu öğelerin kaydedilmesi, harici servislerin getirisini değerlendirmenize ve reklamların ziyaretçilerin davranışlarını nasıl etkilediğini izlemenize olanak tanır.

Oturum Kaydı'nın öğeleri kaydedebilmesi için bunların iframe'in dışında görüntüleniyor olması gerekir.

Tarayıcı sekmeleri arasında geçişlerin kaydı

Oturum Kaydı, ziyaretçinin hem masaüstü bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda sitenizdeki bağlantıları açtığı sekmeler arasında geçişlerini gösterir. Farklı sekmelerde açılan bağlantılar oynatıcının üst kısmında görüntülenir.

Mobil cihazlardan yapılan ziyaretlerin kolay anlaşılır görsel kayıtları
Oturum Kaydı, masaüstü sürümden mobil sürüme sayfa yeniden yüklenmeden gerçekleşen geçişleri kaydeder ve ekran döndürüldüğünde sayfanın düzgün bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Mobil ziyaret kayıtları, ziyaretçinin sayfaları görüntülemek için kullandığı cihazın görselini görüntüler. Android ve iOS cihazlarının görüntülenen kontur çizgileri cihazları teknik ayrıntılara girmeye gerek kalmadan birbirinden kolayca ayırt edebileceğiniz kadar farklı gösterilir.

Ziyareti sırasında ziyaretçi bir metin girişi yaptıysa kayıtta ekran klavyesi dikey veya yatay olarak gösterilir. Bu şekilde hangi öğelerin ekranda görüntülenip ekrandan gizlendiğini anlarsınız.

Ziyaretçinin sayfayla etkileşim yoğunluğu

Ziyaretçinin siteyle etkileşime girmediği kayıt bölümü görüntülenirken “Boşta durma” etiketi ve kullanıcının sitede hareketsiz kaldığı ilgili süre görüntülenir.

Site ile etkileşim yoğunluğu grafikte yansıtılır. Bu şekilde etkileşimin en yoğun olduğu anları çok kolay bulursunuz. Özel etiketler yardımıyla ziyaret kaydını; hedefe ulaşım, ekran klavyesini çalıştırma veya bağlantı üzerinden geçiş gibi istediğiniz eyleme hızlıca çevirebilirsiniz.

Çözüm bulmak için soru seçin.

Kayıttaki sayfa içeriği gerçek içerikten farklı olabilir. Sitede CSS sık sık değişiyor olabilir. Bu durumda stil dosyalarının adlarına içeriğin hash'ini ekleyin. Böylece dosyanın içeriği değiştiğinde dosyanın adı değişir: Örneğin, style.390b32d4d49d5e7d.css adı style.0c573d460df87d4de5a4.css olarak değişir. Bu sayede Oturum Kaydı, ziyaret kaydı sırasında site ziyaretçisinin gördüğü stili kullanabilir.

Aşağıdaki adımları izleyin:

  • Tarayıcının önbelleğini temizleyin.
  • Tarayıcılar için olanlar dahil kurulan tüm eklentileri ve uzantıları devre dışı bırakın.
  • Tarayıcının çerez dosyalarını silin.
  • Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin; ayarlar Metrica sayacı komut dosyasının çalışmasını engelliyor olabilir. Sayacınızın çalışmasını engelleyebilen unsurlardan biri de Adblock Plus uzantısıdır.

Oturum Kaydı'nın çalışmasıyla ilgili başka sorularınız varsa bunları aşağıdaki form üzerinden bize iletin. Burada verilerin yanlış görüntülendiği bir ziyaret örneğini ve tarayıcınızın tam sürümünü belirtin.