Turbo sayfalar

Yandex.Metrica sayacı sayesinde aşağıdaki alanlarda kurulu Turbo sayfalardan istatistik toplamak mümkündür:
Webmaster'da

Webmaster yardımıyla oluşturulmuş Turbo sayfalar, arama sonuçlarındaki ve Yandex’in (Haberler veya Zen gibi) başka hizmetlerindeki gösterimler için kullanılır.

Turbo sayfaların teknolojisi ve oluşturulması hakkında

Turbo sayfalara sayaç nasıl kurulur?

Direct'te

Direct'te oluşturduğunuz Turbo sayfaların bağlantılarını, reklamlarınıza yerleştirebilirsiniz. Siteniz yoksa bu özellik faydalı olabilir.

Direct'te Turbo sayfalar oluşturulurken otomatik sayaç da oluşturulur. Amaçlar daha önceden oluşturulmuştur. Reklam kampanyasının sahibi istatistikleri görüntüleme yetkisi alır. Oturum Kaydı otomatik sayaca bağlanmamalıdır. Sayaç ayarlarını düzenlemek ve diğer kullanıcıların istatistiklere erişimini yetkilendirmek için reklam kampanyasına kendi sayacınızı bağlayın ve hedefleri ayarlayın. Otomatik sayaç hakkında ayrıntılı bilgi için Direct Yardım'a göz atın.

Turbo sayfalara sayaç nasıl kurulur?

Yandex.Metrica sayesinde, istatistiklerinizi farklı yönlerden analiz edebilirsiniz:
  • Turbo sayfa ziyaretçilerini belirli niteliklere göre ayırmak. Örneğin akıllı telefon kullanıcıları istatistiğini görmek. Bu işlem için segmentasyonu kullanın.
  • Ziyaretçilerin sitede başlayan ama Turbo sayfada biten veya Turbo sayfada başlayan ve sitede biten eylemlerini takip etmek. Bu işlem için hem siteye hem de Turbo sayfaya aynı sayacın kurulması gerekir.
  • Ziyaretçilerin eylemlerin dönüşümünü takip etmek. Bunun için hedefin ayarlanması gerekir.