“Öneri Widget'ı, Trafik” raporu

Bu rapor, Yandex Reklam Ağı öneri widget'ındaki yayınların site ziyaretçileriniz için ne kadar ilgi çekici olduğunu gösterir. Raporda ayrıca öneri widget'ında görüntülenen reklamların karlılığı da gösterilir.

Raporu görüntülemek için Raporlar → Standart raporlar → Parasallaşma → Öneri widget'ı → Öneri widget'ı: Trafik yolunu takip edin.

  1. Rapor ne işe yarar?
  2. Rapor alma koşulları
  3. Rapor yapısı ve ayarları

Rapor ne işe yarar?

Widget'a dahil edilen yayınların genel ziyaret oranını görmeye

Bu rapor, önerilen içeriğe yönlendiren bağlantılara tıklayarak sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını öğrenmenizi sağlar.Önerilen yayınlara geçiş yapan ve geçiş yapmayan ziyaretçilerin sayılarını karşılaştırmaya

Önerilen yayınlara geçiş yapan ve geçiş yapmayan ziyaretçilerin istatistiklerini karşılaştırabilirsiniz.Önerilere göre gelen ziyaretçilerin sağladığı gelir oranını diğer ziyaretçilerin sağladığı gelir oranıyla karşılaştırmaya

Önerilere göre gelen ziyaretçilerin sağladığı gelir oranını diğer ziyaretçilerin sağladığı gelir oranıyla karşılaştırabilirsiniz. Bu değeri öğrenmek için CPMV gibi özel metrikler kullanın. Daha fazla bilgi için Raporlarda görülebilen metrikler bölümünü okuyun.Hedeflere daha sık ulaşan ziyaretçi türünü belirlemeye

Önerilen yayınlara geçiş yapan ziyaretçilerin dönüşüm ve hedeflenen diğer göstergelerini, geçiş yapmayan ziyaretçilerin göstergeleriyle karşılaştırabilirsiniz.Rapor alma koşulları

Raporu görüntülemek için Yandex Reklam Ağı arayüzünde YRA raporları gösterme özelliğini etkinleştirin ve Metrica sayacını belirtin.

Varsayılan olarak “Parasallaşma” grubu raporları için görüntüleme kısıtlaması uygulanır. Raporlara erişim yetkilerini yönetebilirsiniz.

Rapor yapısı ve ayarları

Rapordaki metrikler hakkında ayrıntılı bilgi için Raporlarda görülebilen metrikler bölümünü okuyun.

Rapordaki veriler aşağıdaki şekilde gruplanır:
  • Önerilen yayınlara geçişler var. Bu grup raporlar, öneri widget'ını içeren sayfayı görüntüledikten sonra önerilen yazılara geçiş yapan ziyaretçilerin istatistiğini gösterir.
  • Önerilen yayınlara geçiş yok. Bu grup raporlar, öneri widget'ında önerilen yazılara geçiş yapmayan ziyaretçilerin istatistiğini gösterir.

Rapor, Yandex.Metrica'da kullanılabilen tüm ayarları destekler.