Yazara göre raporlar

Raporlar, yazarlar hakkında genel bilgi edinmeye ve yazarların sonuçlarını yazı kurulunun diğer üyeleriyle karşılaştırmaya olanak sağlar.

Raporları görüntüle: İçerik → Yazarlar. Belirli bir yazarın raporunu görüntülemek için yazarın adına tıklayın. Materyal uzunluğu filtresi sayesinde kimin haberleri kimin daha uzun makaleleri kaleme aldığını görüntüleyebilirsiniz.

İstatistiklerin doğru toplanması ve görüntülenmesi için sitedeki içeriklerin (Schema.org veya Open Graph) önerilerine uygun olarak işaretlendiğinden emin olun.

Raporlar ne işe yarar?

Yazı kurulunun çalışmalarını analiz etmek

Görüntüleme sayısı ve ziyaretçi etkileşim göstergeleri üzerinden, yazı kurulunun ve anahtar verimlilik göstergelerinin ayrı ayrı yazarlar veya yazı kurulunun tamamı için başarıya ulaşıp ulaşmadığını analiz edin.

Ziyaretçilerin kimin yazılarını daha çok beğendiğini öğrenmek

Ziyaretçi etkileşimi göstergeleri üzerinden yazarları birbirinden ayırabilir, kimin materyallerinin okurlara daha ilgi çekici geldiğini, ziyaretçilerin kimin materyallerinden sonuna kadar okumadan çıktığını görebilirsiniz. Bu da hangi yazarın yazılarına daha çok dikkat çekmeye değer olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Yazarın güçlü ve zayıf yönlerini ayırmak, geliştiği noktaları görmek

Hangi temaların yazara daha çok yakıştığını değerlendirin. Etkileşim ve sayfada kaydırma ve sonuna kadar okuma hunilerine bakarak yazarların materyallerinin nasıl okunduğunu inceleyebilirsiniz. Böylelikle sayfa akışlarını veya materyallerin yapısını değiştirip değiştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.