Özellikler

Diğer özellikler bölümü, Yandex.Metrica'daki yeni araçlar ve raporlarla ilgili yenilikler hakkında, ayrıca yeni koşulların sayacınıza bağlanması konusunda sizi bilgilendirir.

Cihazlar arası BETA sürümü

Rapor, en az iki farklı türde cihaz (örneğin, bir dizüstü bilgisayar ve bir tablet) kullanan ve yeterli sayıda ziyaretçiye sahip siteler için otomatik olarak etkinleştirilir. Rapor, kesin olarak hangi cihazdan dönüşüm gerçekleştiğini daha doğru bir şekilde izlemenizi sağlar. Daha fazla bilgi için Cihazlar arası BETA sürümü bölümüne bakın.

“Aramalar” grubu raporları

Raporlar, Yandex.Metrica'ya entegre çalışan Arama izleme sisteminden ayrıntılı verileri içerir. Bu bilgi ile, size gelen çağrı işleme miktarını ve kalitesini değerlendirebilirsiniz. Raporlar hakkında daha fazla bilgi için Aramalar grubu raporları bölümüne bakın.

E-ticaret

Çevrimiçi mağazalar için ayrıntılı raporlar: satış, gelir, ortalama fatura tutarı, ziyaretçilerin en çok ilgilendiği ürünler, markalar ve kategoriler ve diğer veriler. Bu raporları bağlamak için, e-ticaret veri aktarımını ayarlayın.

Yandex.Direct

Yandex.Direct'teki detaylı reklam raporları. Detaylı reklam raporları, örneğin reklam trafiğini diğer siteye geçiş kaynakları ile karşılaştırarak reklamın etkinliğini değerlendirmenize, hemen çıkma oranı ve hedef dönüşümünü görmenize imkan tanır.

Raporlar Yandex.Metrica kaydedilen ilk tıklamadan sonra otomatik olarak etkinleştirilir. Reklamla ilgili olabildiğince isabetli veriler elde etmek için reklam kampanyası ya da hesap ayarlarında sayaç numarasını belirtmek gerekir. Direct grubu raporları hakkında daha fazla bilgi...