Metrica

Faydalı bağlantılar

Direct

Yandex.Direct kullanıcıları, Metrica'da Yandex.Direct reklam kampanyalarıyla ilgili ek raporlara erişebilirler.

Metrica raporlarının Yandex.Direct reklam kampanyaları hakkında bilgi içermesi için Yandex.Direct'teki Kampanya ayarları sayfasında:

Bu yöntemlerin ikisini de birden kullanabilirsiniz.

Dikkat! Siteniz serbest URL parametrelerinin kullanımına izin vermiyorsa Metrica için bağlantıların işaretlenmesi seçeneğini devre dışı bırakın. Sayaç numaranızı belirtmediyseniz Metrica raporları Yandex.Direct reklam kampanyaları hakkında veriler içermez.

Yandex.Metrica ile Yandex.Direct raporlarının verilerindeki farklılıklar

Direct'te reklam kampanyasıyla ilgili istatistik verileri, aynı kampanyanın Metrica'daki verilerinden farklı olabilir. Yapay reklam tıklamalarına karşı koruma filtresinden geçen tıklamalar hesaplanarak Yandex.Direct'in rapor istatistiklerine geçer.

Reklam sistemleri raporu hem koruma sistemi tarafından onaylanmış hem de onaylanmamış olmak üzere tüm tıklamalara göre ziyaret sayısını gösterirken Yandex.Direct: Özet, Yandex.Direct: Siteler ve Yandex.Direct: Masraflar raporları sadece "onaylı" tıklamalara göre ziyaret istatistiklerini görüntüler (koruma sistemi tarafından "onaylanmamış" tıklamalara göre ziyaret istatistiklerine bu raporlar üzerinden ulaşamazsınız).

Yine de Yandex.Direсt'te hesaba katılan (onaylı) tıklama sayısı ve Yandex.Metrica raporlarında görünen tıklama sayısı farklı olabilir. Tıklama veya görüntülemenin bazen Yandex.Metrica tarafından dikkate alınamamasının nedenleri şunlardır:

  • Sayaç kodunun doğru yüklenmemesi;
  • Sayaç numarasının Yandex.Direct kampanyası ayarlarında belirtilmemiş olması veya Yandex.Metrica için bağlantıların işaretlenmesi seçeneğinin etkinleştirilmemiş olması.
  • Kullanıcının tarayıcısında veya işletim sisteminde ya da şirketin proxy sunucusunda, sayaçların engellenmesine dair kurallar içerebilen reklam engelleyicisi bulunması;
  • Teknik sorunlar: Sayaç çağrısını yapmakla görevli sunucunun uzaklığı ve internet sağlayıcısı kanalının iş yükü,
  • NOT: Metrica sayacı yüklenmeden önce ziyaretçinin sayfayı terkettiği ve sayfanın döngüsel bir yönlendirme içerdiği durumlarda veriler Metrica tarafından hesaplanamaz.