Metrica

Faydalı bağlantılar

Genel

Site alan adını belirtmeniz zorunludur.

Sayaç numarası
Sayaca bağlı veri deposunu benzersiz şekilde tanımlayan ve kendisi de benzersiz olan bir numaradır. Sayaç kurma işlemi sırasında sistem tarafından otomatik olarak tayin edilir ve daha sonra değiştirilemez. Sayaç sayfada başlatıldığında belirtilir.
Sayaç adı

Sayaçlarım sayfasında ve üstteki sayaçlar arası geçiş menüsünde görüntülenir. Özel bir ad belirtilmediği sürece Site alan adı alanındaki değer sayaç adı olarak kullanılır.

Site alan adı

Web sitesinin ana alan adıdır. Alanın doldurulması zorunludur. http://, https:// gibi şema/protokol göstergeleri belirtilmez.

Ek alan adları

Aşağıda sıralanan durumlarda ek alan adlarının belirtilmesi yararlı olur:

  • Tek bir sayacın yüklü olduğu aynı sitenin farklı adreslerden yanıt verdiği,
  • Birden fazla siteyle ilgili istatistikleri tek bir sayaç üzerinden almak istediniz.

Belirlenen tüm alan adları arasında yapılan tüm geçişler iç geçişler sayılır.

Raporların alan adlarınıza ait olmayan sayfalarının ziyaretler hakkında ve size gerekmeyen bilgi içerdiğini gördüğünüzde Sadece belirtilen alan adlarından gelen verileri kabul et alanını doldurun.

Bu durum genellikle şöyle durumlarda ortaya çıkar:

  • Biri numaranızı taşıyan sayacınızı en büyük ihtimalle yanlışlıkla kendi sitesinde etkinleştirmiş.
  • Site sayfalarınız proxy sunucu kullanılarak bir başkası tarafından ziyaret edildi,
  • İnternette sitenizin kopyasını barındıran başka alan adları mevcuttur, Bilgiler kopyalanırken sayaç kodunuz da kopyalanmıştır.

Alt alan adları dahil alanı filtreleme sırasında hem ana sitenin hem de ek sitelerin alt alan adlarını (subdomain.example.com, other.subdomain.example.com, ...) hesaba katmayı sağlar.

Ziyaretin zaman aşımı (dakika olarak)

Ziyaretçinin sitede eylemsiz kaldığı süredir. Dakika olarak belirtilen süre dolduğunda ziyaretin sona erdiği varsayılır. Ziyaret zaman aşımı 30 ile 360 arasında bir tamsayı olmalıdır. Varsayılan olarak 30 dk. olarak belirlenir.