Sayaç erişimi yönetimi

Yandex.Metrica hesabının sahibi kendi sayacına erişimi yönetebilir.

 1. Misafir girişi
 2. Temsilci girişi
 3. Sayacın başka bir hesaba aktarılması

Misafir girişi

Başka bir kullanıcıya istatistiklerinize erişim izni vermek için aşağıdaki işlemleri uygulayın:

 1. Erişim sekmesinde (Bireysel erişim bloğunda) Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 2. Açılan pencereye erişim yetkisinin verildiği kullanıcının kullanıcı adını girin ve açılan listeden erişim düzeyini seçin:
  • “Sadece görüntüleme:” Kullanıcı sadece sayacınızla ilgili ayarları ve istatistikleri görüntüleyebilir fakat rapor oluştururken segmentler ve raporun kendisini kaydedemez ve bunu favorilere ekleyemez.
  • “Tam düzenleme yetkisini veren erişim:” Kullanıcı sayacı silme hariç olmak kaydıyla sayaçla ilgili her türlü işlemler yapabilir.
 3. Önce Ekle ve ardından Kaydet butonlarına tıklayın.

İstatistiklerinizi tün kullanıcıların erişimine açmak için Halka açık istatistikler bölümünde butonu Açık durumuna getirin. Böylelikle bu sayacın istatistiklerine erişilebileceği URL alanı görüntülenir.

İstatistiklere erişmek için kullanıcının Yandex'te kayıtlı ve Yandex'e kullanıcı girişi yapmış olması gerekir. Sitenize Yandex.Metrica bilgi sağlayıcısı yüklendiyse bilgi sağlayıcıya tıklayarak genel istatistiklere erişim alınabilir.

Genel istatistiklere erişim; anahtar sözcük grupları, Yandex.Direct, Oturum Kaydı ve Form Analizi bilgileri ile tıklama, bağlantı ve kaydırma haritalarının verileri hariç olmak üzere, site raporlarına erişim izni verir.

Temsilci girişi

Temsilci sistemi, Yandex.Metrica sayaçlarının birkaç farklı kullanıcı hesabından ortak ve eşit haklara sahip olacak şekilde yönetilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Yandex.Metrica hesabının sahibi, Yandex kullanıcı adı bulunan herhangi bir kullanıcı için kendi hesabına temsilci erişimi de ekleyebilir. Temsilci yetkisi olan bir kullanıcı, misafir sayaçları dahil olmak üzere hesapta bulunan tüm sayaçlar için tam görüntüleme, düzenleme ve kaldırma izinlerine sahip olur.

Yeni temsilci eklemek için Temsilciler bölümündeki Yeni temsilci alanına gerekli kullanıcı adını yazın.

Yeni sayaç oluşturulurken, eklenmiş tüm temsilcilerin bu sayaca erişimine otomatik olarak izin verilir.

Temsilcisinin siz olduğunuz başka bir kullanıcı hesabı altında sayaçları görüntüleme ve düzenleme işlemine geçmek için sayfanın sağ üst köşesindeki Kullanıcı hesabı bağlantısını kullanın.

Sayacın başka bir hesaba aktarılması

Sayacın sahibiyseniz

Sayacı başka kullanıcı adına taşımak için şunları yapın:

 1. Sayacın kayıtlı olduğu kullanıcı adını kullanarak Yandex.Metrica'ya giriş yapın.
 2. Ayarlar bölümünde (Ana ayarlar sekmesinde) Sayacı aktar butonuna tıklayın ve açılan penceredeki talimatları izleyin.

Taşınacak sayaç sayınız 10'un üzerindeyse lütfen aşağıdaki formu doldurun:

Sayaç sahibi değilseniz

Sayacı başka kullanıcı adına taşımak üzere Yandex.Webmaster'da yeni kullanıcı adı için site yetkisini onaylayın. Ardından aşağıdaki formu doldurun: