Ziyaretçi parametreleri

İpucu. JavaScript API'siyle çalışmak için HTML ve JavaScript'le çalışma tecrübesine sahip olmak gerekir. Bu konuda tecrübeniz yoksa sitenizin geliştiricisine veya yöneticisine başvurmanızı öneririz.

Ziyaretlerle ilgili verilerin çoğunluğunu Yandex.Metrica sayacı otomatik toplar. Ayrıca ziyaret parametreleri aktararak bu verileri kendi verilerinizle de tamamlayabilirsiniz. Site ziyaretçilerinin ziyaret istatistiklerinin yanı sıra siteye gelen ziyaretçilerin özellikleri de ilgi konusu olabilir.

Yandex.Metrica, ziyaretçi parametreleri denilen ve istediğiniz gibi belirleyebileceğiniz veri setini aktarmanıza olanak verir. Bu parametre setine ziyaretten ziyarete değişmeyen ve isim-soyisim gibi kişisel bilgiler içermeyen kullanıcı bilgilerini dahil etmeniz önerilir. Ziyaretçi özellikleri ile ziyaret özellikleri arasındaki farklılıklar hakkında ayrıntılı bilgi için Verilerin işlenmesi ve saklanması bölümüne geçin.

Aktarılan bilgiler Ziyaretçi parametreleri raporunda görüntülenir. Bunları gruplama ve segmentasyon koşulları olarak kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi parametrelerini aktarma

Ziyaretçi parametresi aktarım örnekleri