Bağlantının paylaşılması

Bağlantının gönderilmesi

Haritadan bir bölümün paylaşılması

Harita üzerinde açık olan bir bölümü ve içerdiği sonuçları (örneğin bulunan objeyi veya oluşturulan rotayı) iki yöntem ile paylaşabilirsiniz:

 • Tarayıcı satırında adresi kopyalayın; başka bir kullanıcı bu bağlantıya göre haritanın aynı bölümünü görecektir.

 • Haritada Paylaş butonuna tıklayın.

  Açılan formda bağlantıyı otomatik olarak paylaşmak için istediğiniz sosyal medya sitesinin simgesine tıklayabilir veya başka bir kullanıcıya göndermek için haritanın bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

Panorama bölümünün paylaşılması

Panoramada Paylaş butonuna tıklayın.

Açılan formda bağlantıyı otomatik olarak paylaşmak için istediğiniz sosyal medya sitesinin simgesine tıklayabilir veya başka bir kullanıcıya göndermek için harita bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

Kendi haritanızın paylaşılması

Kendi oluşturduğunuz haritayı bağlantıyı kopyalayarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi Haritalarım (Harita Sihirbazı) bölümünde bulabilirsiniz.

Harita veya panoramanın site veya bloğa yerleştirilmesi

Haritanın bir bölümünün yerleştirilmesi

Haritada Paylaş butonuna tıklayın.

Haritayı ve içerdiği sonuçları (örneğin bulunan objeyi veya oluşturulan rotayı) sitenizde kullanabilmek için açılan formda siteye eklenecek kodu kopyalayın.

Önizleme butonuna tıklayınca açılan pencerede haritanın sitenizde nasıl gösterileceğini görebilirsiniz:

Gösterilen haritadaki objelerin ve yönetim öğelerinin istediğiniz dilde farklı ülkelerin özelliklerine göre uyarlanması için siteye eklenen kodu modifiye edebilirsiniz. Örneğin objeler arasındaki mesafeyi veya rota üzerinde ilerleme hızını belirlemek için istediğiniz ölçüm değerlerini (kilometre veya metre) kullanabilirsiniz.

Bunun için kopyalanan koda lang parametresini ekleyin. Bu parametre sitede gösterilecek olan haritadaki bölgeyi ve dili belirler. Parametrenin değeri ISO 639-1 formatında dil kodu komutu olarak (örneğin ru — Rusça, uk — Ukraynaca) ve ISO 3166-1 formatında bölge kodu olarak belirtilir (örneğin RU — Rusya, UA — Ukrayna). Böylece lang="tr_TR" Türkiye'de Türkçe'nin kullanılması belirtilir.

Örneğin:

 • parametre belirtilmedi —

  <iframe src="https://api-maps.yandex.ru/frame/v1/-/CVh7YBYg?" width="560" height="400" frameborder="0"></iframe>

 • parametre belirtildi (Rusya için İngilizce) —

  <iframe src="https://api-maps.yandex.ru/frame/v1/-/CVh7YBYg?lang=en_RU" width="560" height="400" frameborder="0"></iframe>

https://api-maps.yandex.ru/frame/v1/-/CVh7YBYg?lang=en_RU

lang parametresi belirtilmediyse harita görüntülenirken bölge ve dil kod alındığında haritanın ayarlarına göre belirlenir. Rusya ve Ukrayna için bölge ve dil harita görüntülenirken kullanıcı pasaportu ayarlarıyla belirlenir. Örneğin kullanıcı pasaportunda dil olarak Rusça seçildiyse ve Kiev'deyken RU veya UA bölgelerinde oluşturulan haritayı görüntülediğinde her zaman Ukrayna için uyarlanmış Rusça haritayı görmüş olur.

Parametre lang belirtildiyse bölge, haritanın oluşturulduğu alan adına rağmen girilen değer ile belirlenir.

Desteklenen parametre değerleri:

 • ru_RU: Rusça, Rusya

 • en_US: İngilizce, ABD

 • en_RU: İngilizce, Rusya

 • ru_UA: Rusça, Ukrayna

 • uk_UA: Ukraynaca, Ukrayna

 • tr_TR: Türkçe, Türkiye

Not.

RU, UA ve TR için mesafe ölçüsü kilometredir; US için mesafe ölçüsü mildir.

Yandex.Haritalar API'da kullanılan lang parametresine benzer bir parametredir.

Kendi haritanızın yerleştirilmesi

Kendi haritanızı oluşturduysanız bu haritayı kendi sitenizde kullanmak için ekleme kodunu kopyalayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi Haritalarım (Harita Sihirbazı) bölümünde bulabilirsiniz.

Panoramanın bir kısmının yerleştirilmesi

Panoramada Paylaş butonuna tıklayın.

Açılan formda Siteye ekle butonuna tıklayın.

Açılan formda panorama boyutunu (piksel olarak) girin ve siteye eklemek için kodu kopyalayın.

Yandex.Haritalar API yardımıyla harita bölümü sitede veya blogda yayınlanabilir. API, Yandex.Haritalar'ın tüm içeriğine (yüzlerce ayrıntılı şehir haritalarına, uydu görüntülerine vs.) erişim sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kendiniz bir harita oluşturabilirsiniz ve üzerine istediğiniz objeleri ve yorumları ekleyebilirsiniz (Haritalarım (Harita Sihirbazı) bölümünü inceleyin).