2.10.7. Obje: Yorum ekleme

Haritadaki herhangi bir objeye yorum eklenebilir. Yorum metni objeyle ilgili olmalı ve Yandex Map Editor'deki tüm metin objeleri için olan gereksinimlere uygun olmalıdır (bkz. 3.1. Genel kurallar).

Obje için yapılan yorumlar, objenin çizimi ve düzeltilmesi sırasındaki tartışmaların yapılması içindir. Söz konusu objenin mevcut durumu, ayrıntılarının girilmesiyle ilgili özellikleri, objenin çiziminin doğruluğuyla ilgili tartışmalar buna dahildir.

Yorum gönderme özelliği; objelerle ilgili iletişim bilgileri, açıklamalar veya adres bilgileri gibi esas bilgilerin, reklam bilgilerinin ve kullanıcının şahsi düşüncelerinin yayınlanması için “kullanılamaz”.

Objeye yorum eklemek için:

 1. Haritada istenilen objeyi seçin (obje vurgulanır ve obje özellikleri menüsü açılır):

 2. Yorum ekle butonuna basın. Açılan “Yorumlar” penceresinde yorum metnini girin.

 3. Gönder butonuna tıklayın. Girilen metin, seçili objede yorum olarak kaydedilir. “Yorumlar” penceresinde bir sonraki yorumun girilmesi için bir kutu görülür.

  Eğer objeye yeni bir yorum eklemek isterseniz kutuya metni girin ve Gönder butonuna basın.

 4. Girilen metin seçili objeye bir sonraki yorum olarak kaydedilir. Obje özellikleri menüsündeki yorum sayacında bu görüntülenir:

 5. Obje özellikleri menüsüne geri dönmek için Geri butonuna tıklayın.

  “Yorumlar” penceresini ve obje özellikleri menüsünü kapatmak için Kapat butonuna basın.

Objeyle ilgili yorumları okumak için:

 1. Haritada istenilen objeyi seçin.

 2. Obje özellikleri menüsünde Yorumlar butonuna tıklayın.

 3. Açılan pencerede yorum metni görünür.

Farklı objelere eklenmiş tüm yorumlarınızı “Bildirimler” penceresinde görebilirsiniz (bkz. 2.10.10. Editör Bildirimleri bölümünü okuyun).