E-posta aboneliği yönetimi

Yandex Mail, yalnızca en çok ilginizi çeken e-posta bültenlerinin almanızı sağlar ve gereksiz bültenleri ayıklamanıza yardımcı olur.

Okunan e-posta abonelik iletilerinin otomatik olarak istediğiniz klasörlere gönderilmesini istiyorsanız farklı e-posta kategorileriyle çalışmayı ayarlayın.

E-posta aboneliği yönetimi sadece Yandex Mail'in tam sürümünde, web sitesinin mobil sürümünde ve resmi mobil uygulamada kullanılabilir. Üçüncüparti e-posta programları ve uygulamanın hafif sürümünde e-posta aboneliklerini yönetemezsiniz. Ayrıca, diğer e-posta kutularınızdan toplanan e-posta aboneliklerini de yönetemezsiniz.

 1. Tüm abonelikleri göster
 2. E-postaları Çöp Kutusu klasörüne taşı
 3. E-posta alımını Gelen Kutusu'na geri getir
 4. Yeni e-posta aboneliklerini onayla

Tüm abonelikleri göster

Sağ üst köşede simgesine tıklayın ve abonelik yönetimini seçin.

Aktif olanlar sekmesinde tüm aboneliklerin listesini göreceksiniz. Son e-postaları görüntülemek için üzerine gelin ve Ayrıntılı bilgi butonuna tıklayın.E-postaları Çöp Kutusu klasörüne taşı

 1. Aktif olanlar sekmesinde gizlemek istediğiniz abonelikleri işaretleyin. Bu aboneliklerin yeni e-postaları otomatik olarak Çöp Kutusu klasörüne taşınır.
 2. <... sayıda> aboneliği gizle butonuna tıklayın.
 3. Seçilen aboneliklerin eski iletilerini Gelen Kutusu'ndan Çöp Kutusu'na taşımak için Eski e-postaları sil seçeneğini etkinleştirin.
 4. <... sayıda> aboneliği gizle butonuna tıklayın.

E-posta alımını Gelen Kutusu'na geri getir

 1. Devre dışı sekmesini açın.
 2. Okunan kategorisine taşımak istediğiniz abonelikleri işaretleyin. Bu aboneliklerin yeni e-postaları Gelen Kutusu'na aktarılır.
 3. <... sayıda> aboneliği etkinleştir butonuna tıklayın.
 4. Etkinleştirmeyi onaylayın.

Yeni e-posta aboneliklerini onayla

İzniniz olmadan e-posta kutunuza reklam içeren e-posta abonelikleri gelmemesi için, bunlar ile ilgili onayı etkinleştirin. Aboneliklerle ilgili yeni e-postalar geldiğinde, Yandex Mail bunu size bildirir; siz de bu gelen e-postaları alma veya onları devre dışı bırakma konusunda bir karar verirsiniz.

Sınırlama. Bu özellik, yalnızca Yandex 360 Premium aboneliği ile kullanılabilir.


Otomatik dağıtılan e-postaların alım onayını etkinleştirme

 1. Sağ üst köşede simgesine tıklayın.
 2. Abonelik yönetimi'ni seçin.
 3. Yeni sekmesini açın.
 4. Etkinleştir'e tıklayın.

Yeni e-posta aboneliklerini ayıklayın

Aboneliklerle ilgili birden fazla yeni e-posta geldiğinde, e-posta listesinin üstünde, kaç adet e-postanın ayıklanması gerektiğine dair ipucu görürsünüz.

 1. Yeni sekmesini açın.
 2. İstediğiniz e-posta aboneliklerini seçin.
 3. Bunları isteğinize göre ayıklayın. Bunu yapmak için:

  • Al'a tıkladığınızda e-posta abonelikleri Aktif sekmesine eklenir ve Gelen Kutusu'na taşınır;
  • Devre dışı bırak'a tıkladığınızda e-posta abonelikleri Devre dışı sekmesine eklenir ve Çöp Kutusu'na taşınır.

E-posta bültenlerinin onaylanmasını devre dışı bırak

 1. Yeni sekmesini açın.
 2. Sekmenin altında yer alan Yeni e-posta bültenlerinin onaylanmasını devre dışı bırakmak istiyor musunuz bağlantısına tıklayın.
 3. Ayıklanmamış e-posta aboneliklerindeki e-postalarla ne yapacağınızı seçin; isterseniz tümünü Gelen Kutusu'na taşıyabilir veya bu e-postaları silebilirsiniz.
İpucu. Eğer ayıklanmamış e-postalardan bir bölümünü Gelen Kutusu'na taşımak, diğerlerini ise silmek istiyorsanız, bunu devre dışı bırakmadan önce yapın.

Premium aboneliği bittiğinde ne olur?

Premium aboneliği sona erdikten sonra, ayıklanmamış e-posta abonelikleri Gelen Kutusu'na taşınır. Bu aboneliklerin sonraki e-postaları da Gelen Kutusu'na düşer.

Onaylama etkin, ancak çalışmıyor

E-posta bültenlerinin onaylanması sadece ana Yandex Mail arayüzünden gerçekleştirilebilir. Hafif sürümde, üçüncü taraf e-posta programlarında veya e-posta toplayıcılarda yeni e-posta aboneliklerinin onaylanması doğru bir şekilde çalışmaz.