Doğru şekilde koşul nasıl oluşturulur

Kuralın düzgün bir şekilde çalışması için şartlarını doğru şekilde oluşturmak gerekmektedir. Koşulda; parametre, değeri ve değerin hangi sıkılıkta yerine getireleceği gösterilir.

Değer ve koşul parametreleri

Parametre Parametre değerinde belirtilmesi gereken Parametrenin değer örneği
Kimden Gönderen adresi alice.the.girl@yandex.com.tr
Alıcı veya bilgi Alıcı adresi veya bilgi alıcısının adresi cheshire.katze@yandex.com.tr
Kime Alıcı adresi cheshire.katze@yandex.com.tr
Bilgi Bilginin alıcı adresi just.mad.hatter@yandex.com.tr
Konu E-posta konusu Deliler
E-posta içeriği E-posta metni Buradaki hiç kimsenin aklı başında değil; ne senin ne de benim.
Ekin adı Ekli dosyanın adı document.pdf
Başlık E-postayla ilgili servis bilgileri To: cheshire.katze@yandex.com.tr

Koşulların yerine getirilme sıkılığı

Sıkılığın derecesi Yorum Özellik uygulama örneği
şununla uyumluysa Sadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır. Eğer Konu parametresi için “deliler” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Hepimiz deliyiz” ve “Çok farklı deliler” konulu iletiler düşer. “Deliler hakkında” temalı ileti filtreye düşmüyor.
şununla uyumsuzsa Sadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olmayan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır. Eğer Konu parametresi için “deliler” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Deliler hakkında” konulu iletiler düşer. “Hepimiz deliyiz” ve “Çok farklı deliler” konulu iletiler filtreye düşmeyecektir.
içeriyorsa Belirtilen değere uygun olan parametrelerini içeren e-postalar, kelimenin tüm biçimleri veya belirtilen öğesine sahip tüm e-posta adresleri gibi mevcut karakter kümesi elemanlarından oluşan kombinasyonları içeren e-postalar için filtre uygulanacaktır. Eğer Konu parametresi için “ça” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Çay partisi”, “Haydi çay içelim?” ve “Çanta” konulu iletiler düşer.
içermiyorsa Sadece belirtilen değeri içermeyen parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır. Eğer Konu parametresi için“ça” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Hepimiz deliyiz”, “Kraliçeden bildirimler” ve “Masallar” konulu iletiler düşer. “Çay partisi” temalı ileti filtreye girmiyor.