Doğru şekilde koşul nasıl oluşturulur

Kuralın düzgün bir şekilde çalışması için şartlarını doğru şekilde oluşturmak gerekmektedir. Koşulda; parametre, değeri ve değerin hangi sıkılıkta yerine getireleceği gösterilir.

Değer ve koşul parametreleri

ParametreParametre değerinde belirtilmesi gerekenParametrenin değer örneği
KimdenGönderen adresialice.the.girl@yandex.com.tr
Alıcı veya bilgiAlıcı adresi veya bilgi alıcısının adresicheshire.katze@yandex.com.tr
KimeAlıcı adresicheshire.katze@yandex.com.tr
BilgiBilginin alıcı adresijust.mad.hatter@yandex.com.tr
KonuE-posta konusuDeliler
E-posta içeriğiE-posta metniBuradaki hiç kimsenin aklı başında değil; ne senin ne de benim.
Ekin adıEkli dosyanın adıdocument.pdf
BaşlıkE-postayla ilgili servis bilgileriTo: cheshire.katze@yandex.com.tr

Koşulların yerine getirilme sıkılığı

Sıkılığın derecesiYorumÖzellik uygulama örneği
şununla uyumluysaSadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Eğer Konu parametresi için “deliler” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Hepimiz deliyiz” ve “Çok farklı deliler” konulu iletiler düşer. “Deliler hakkında” temalı ileti filtreye düşmüyor.
şununla uyumsuzsaSadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olmayan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Eğer Konu parametresi için “deliler” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Deliler hakkında” konulu iletiler düşer. “Hepimiz deliyiz” ve “Çok farklı deliler” konulu iletiler filtreye düşmeyecektir.
içeriyorsaBelirtilen değere uygun olan parametrelerini içeren e-postalar, kelimenin tüm biçimleri veya belirtilen öğesine sahip tüm e-posta adresleri gibi mevcut karakter kümesi elemanlarından oluşan kombinasyonları içeren e-postalar için filtre uygulanacaktır.Eğer Konu parametresi için “ça” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Çay partisi”, “Haydi çay içelim?” ve “Çanta” konulu iletiler düşer.
içermiyorsaSadece belirtilen değeri içermeyen parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Eğer Konu parametresi için“ça” değeri verilmişse, o zaman filtreye “Hepimiz deliyiz”, “Kraliçeden bildirimler” ve “Masallar” konulu iletiler düşer. “Çay partisi” temalı ileti filtreye girmiyor.