E-postaları klasöre göre otomatik filtreleme

Eğer birçok farklı göndericiden çok fazla e-posta alıyorsanız (ör: işle ilgili sorular, sosyal ağlar ya da arkadaşlarınızdan), Yandex.Mail bunları klasörlere göre dağıtmanıza yardımcı olabilir. E-postaların otomatik filtrelenmesini ayarlamak için:

 1. Ayarlar  → E-postaların işlenme kuralları menüsünü açın ve Filtre oluştur butonuna tıklayın.
 2. Şunlara uygula bloğunda listelerden filtrenin uygulanmasını istediğiniz e-posta türünü seçin:

 3. Eğer bloğunda işlenme koşullarını belirleyin:

  Parametreler ve değerler hakkında daha fazla bilgi için “E-postaların işlenme kuralları” bölümü için rehber bölümüne bakın.

 4. Bir filtre için ayrı ayrı veya birlikte uygulanacak birkaç koşul belirlemek mümkündür:
  1. Eğer bloğunda Koşul ekle butonuna tıklayın ve parametre ile değerini seçin.
  2. Belirtilen koşulların aynı anda uygulanması gerekip gerekmediğini netleştirin:

 5. E-postaların seçtiğiniz klasörlere otomatik olarak gelmesi için Klasöre taşı seçeneğini etkinleştirip sağdaki listeden klasörü seçin. E-postalara belirttiğiniz etiketin otomatik olarak eklenmesini istiyorsanız Etiketle seçeneğini etkinleştirip sağdaki listeden etiketi seçin.

  Filtrelerden hiçbiri etkin değilse veya koşullardan hiçbiri yerine getirilmiyorsa e-postalar Gelen kutusu klasörüne düşecektir.

  İpucu. Ayarlar  → Klasörler ve etiketler menüsünde basit filtreleme kuralları oluşturabilirsiniz. İstediğiniz klasör veya etiketi seçin ve Filtre oluştur butonuna tıklayın. E-postaların filtrelenmesi için koşullar belirleyin ve Filtre oluştur butonuna tekrar tıklayın.

Otomatik filtreleme çalışmıyor

Olası nedenler:

Kural ayarlandıktan sonra yeterince zaman geçmemiş olabilir
Otomatik filtreleme kuralı oluşturduktan sonra birkaç dakika bekleyin. Filtrenin etkinleştirilmesi zaman alabilir.
Kuraldaki koşullar yanlış belirtilmiş olabilir
Koşulun özelliklerini ve parametrelerini kontrol edin.
Kural listesinde daha öncelikli bir kural olabilir
Yukarıdaki listede aynı koşullara sahip kurallar varsa veya kurallardan birinde Diğer kurallar uygulanmasın seçeneği işaretliyse, bu durum kuralın uygulanmasını etkileyebilir. Daha fazla bilgiyi Kural uygulama sırası bölümünde bulabilirsiniz.

Birkaç dakika geçmiş olmasına rağmen kural hala çalışmıyorsa ve ayar değişiklikleri işe yaramıyorsa, lütfen, sayfanın altındaki formu kullanarak Yandex.Mail Destek Ekibi'ne yazın.