Profil resmi

Resminizi Mail'e ekleyebilirsiniz. E-postalarınızın alıcıları fotoğrafınızı Kimden alanının yanında görürler.

  1. Resim yükle
  2. Resmi değiştir
  3. Resim sil
  4. Profil resmiyle ilgili sorunlar

Resim yükle

  1. Yandex.Pasaport sayfasını açın.
  2. Görseli bilgisayardan yükleyin veya görsel için doğrudan bağlantıyı belirtin (örneğin sosyal medyadan).

Resim yüklemediğiniz takdirde Yandex.Mail sizin için otomatik olarak resim oluşturur: düz renkli arka planda adınızın ve soyadınızın ilk harfleri (örneğin, Alice Little için “AL”) veya şirket isminin ilk harfi (örneğin, “Harikalar Diyarı” şirketi için “H”) görüntülenir.

Not. Resim sadece Yandex.Mail’de görüntülenir. E-postanızın alıcısı, bu özelliği desteklemeyen başka bir e-posta servisi kullanıyor olabilir; bu durumda alıcı e-posta başlığında profil fotoğrafınızı göremeyecektir.

Resmi değiştir

  1. Yandex.Pasaport sayfasını açın.
  2. Görseli bilgisayardan yükleyin veya görsel için doğrudan bağlantıyı belirtin (örneğin sosyal medyadan).

Eski fotoğrafın üstüne yeni bir resim yüklendiğinde eski fotoğraf Yandex.Pasaport’a kaydedilir. Yeni fotoğrafı silerek eskisine geri dönebilirsiniz.

Resim sil

  1. Yandex.Pasaport sayfasını açın.
  2. Açılan pencerede imleci resmin üzerine getirin ve simgesine tıklayın.

Birkaç resim yüklediyseniz (eski resmi yenisiyle değiştirdiyseniz) sadece son yüklenen fotoğraf silinecektir. Önceki resim onun yerine gelir. Yüklenen tüm resimleri silmek için her birini ayrı ayrı silin.

Yüklenen tüm resimleri sildiğiniz takdirde Yandex.Mail sizin için otomatik olarak resim oluşturur: düz renkli arka planda adınızın ve soyadınızın ilk harfleri (örneğin, Alice Little için “AL”) veya şirket isminin ilk harfi (örneğin, “Harikalar Diyarı” şirketi için “H”) görüntülenir.

Profil resmiyle ilgili sorunlar

Profil fotoğrafı yükledim fakat fotoğrafım görüntülenmiyor

Gönderen bilgisi sayfasında veya e-posta listesinde profil resmi görüntülenmiyorsa biraz beklemeniz önerilir. Kullanıcıyla ilgili yeni bilgileri yüklemek için sistemin zamana ihtiyacı var. Bir hafta sonra fotoğraf görüntülenmezse tarayıcı önbelleğini temizlemeyi ve tüm çerez dosyaları silmeyi deneyin.