Profil resmi

Resminizi Mail'e ekleyebilirsiniz. E-postalarınızın alıcıları fotoğrafınızı Kimden alanının yanında görürler.

  1. Profil resmi yükleme
  2. Profil resminin değiştirilmesi
  3. Görsel silme
  4. Profil resmiyle ilgili sorunlar

Profil resmi yükleme

  1. Yandex ID'yi açın.
  2. Profil resmini bilgisayardan yükleyin veya resme doğrudan bağlantı verin (örneğin sosyal medyadan).

Resim yüklemezseniz Yandex Mail sizin için otomatik olarak resim oluşturur: Düz renkli arka planda adınızın ve soyadınızın ilk harfleri (örneğin, Cheshire Kedisi için “CK”) görüntülenir.

Not. Profil resminin görüntülenmesini sadece Yandex Mail'de garanti edebiliriz. E-postanızın alıcısı, bu özelliği desteklemeyen başka bir e-posta servisi kullanıyor olabilir; bu durumda alıcı e-posta başlığında profil resminizi göremez.

Profil resminin değiştirilmesi

  1. Yandex ID'yi açın.
  2. Profil resmini bilgisayardan yükleyin veya resme doğrudan bağlantı verin (örneğin sosyal medyadan).

Eski profil resminin üstüne yenisi yüklendiğinde eski resim Yandex ID’de kaydedilir. Yeni resmi silerek eskisine geri dönebilirsiniz.

Görsel silme

  1. Yandex ID'yi açın.
  2. Açılan pencerede imleci resmin üzerine getirin ve simgesine tıklayın.

Birden fazla profil resmi yüklediyseniz (eski profil resmini yenisiyle değiştirdiyseniz) sadece en son yüklenen profil resmi silinir. Onun yerine bir önce yüklenen profil resminiz görüntülenir. Yüklenen tüm profil resimlerini silmek için her birini tek tek silin.

Yüklenen tüm resimleri silerseniz Yandex Mail sizin için otomatik olarak resim oluşturur: Düz renkli arka planda adınızın ve soyadınızın ilk harfleri (örneğin, Cheshire Kedisi için “CK”) görüntülenir.

Profil resmiyle ilgili sorunlar

Profil resmimi yükledim fakat görüntülenmiyor

Kişisel veriler sayfasında veya e-posta listesinde profil resmi hemen görüntülenmediyse biraz beklemeniz önerilir. Kullanıcıyla ilgili yeni bilgileri yüklemek için sistemin zamana ihtiyacı var. Bir hafta sonra fotoğraf görüntülenmezse tarayıcı önbelleğini temizlemeyi ve tüm çerez dosyaları silmeyi deneyin.