Ek Adresler

Farklı gönderim adresleri kullanarak arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla yazışmaya devam edebilirsiniz. Bir durum için Yandex’teki ana e-posta adresinizi seçin, başka bir durum için e-posta aliaslarından birini, üçüncü bir durum için ise başka bir servisteki adresinizi (örneğin, Gmail veya Mail.Ru) seçin.

  1. E-posta eş adları (alias)
  2. Diğer servislerde e-posta adresleri
  3. E-postaların hangi adresten gönderileceğini seç

E-posta eş adları (alias)

Yandex’e kaydolduğunuzda aşağıdaki e-posta adreslerini alırsınız:

  • ülkenizin alan adında ana adres, örneğin, alice.the.girl@yandex.com.tr;
  • com alan adında ek adres.
Not. Ek adreslerin tam listesi Pasaport’ta belirtilen ülkeye bağlıdır.

Ek Adres, ana e-posta adresinizin eş adresleridir.

Eş adresler kullanıcı adınızın benzersiz olması için gereklidir. Yandex’e Türkiye’de kaydolduysanız ABD veya İngiltere’deki başka bir kullanıcı aynı kullanıcı adıyla e-posta kutunuzun bir kopyasını oluşturamaz.

Not. Eğer e-posta kutusunu alice.the.girl gibi nokta işareti içeren bir kullanıcı adıyla oluşturduysanız bu kutu için eş kullanıcı adlarının yanı sıra alice-the-girl eş alanı da oluşturulacaktır.

Ayrıca telefon numaranızı eş ad olarak kullanabilirsiniz.

Diğer servislerde e-posta adresleri

E-postanızın farklı bir e-posta servisinde (örneğin, Gmail veya Mail.ru) kullandığınız hesaptan gönderilmesini istiyorsanız, bu adresi E-posta adresleri sayfasında ekleyin ve erişimi doğrulayın. Erişimi doğruladıktan sonra Kimden alanına Yandex'teki adresinizin eş adı dışında diğer servisteki e-posta adresinizi de ekleyebilirsiniz.

Uyarı. Farklı bir e-posta servisindeki hesabınızı ekliyorsanız, bu hesaptan Yandex hesabınıza e-postaların toplanmasını ayarlayın. Toplayıcı ayarlanmadan bu adresten ileti gönderilemez. Toplayıcıyı ayarlarken kullanıcı adı yerine adresi tam olarak belirtin, örneğin cheshire.katze@forestmail.com.

Toplayıcı doğru ayarlanmış olmasına rağmen başka bir e-posta servisindeki adresten ileti gönderemiyorsanız bu durum, o servisin güvenlik kurallarının, Yandex.Mail de dahil olmak üzere başka e-posta servisleri üzerinden ileti göndermeyi engellediği anlamına gelir.

E-postaların hangi adresten gönderileceğini seç

Tüm e-posta iletileri için

E-posta iletilerinin hangi adresten gönderileceğini Gönderen hakkında bilgi bölümünde seçebilirsiniz. Bu adres tüm e-postalar için varsayılan olarak kullanılır.

Belirli e-posta iletisi için

E-posta oluşturma sayfasında gönderici adresi seçilebilir. Bu durumda seçilen adres sadece bu e-posta iletisi için kullanılır.

  1. Sağ üst köşede + Genişlet butonuna tıklayın.
  2. Gönderen alanındaki isme tıklayın.