E-posta listesiyle çalışma

 1. E-posta Seçimi
 2. E-posta metnini e-postalar listesinde oku
 3. E-postaları kategorilere göre sıralama
 4. Postayı listenin en üstüne sabitle
 5. E-posta erteleme
 6. Postayı okunmuş ya da okunmamış olarak işaretle
 7. Sayfa ögeleri yanlış görünüyor

Varsayılan olarak geçerli klasörde en son 30 e-posta görüntülenir. Daha önceki e-postaları görüntülemek için e-posta listesinin altında Daha fazlası butonuna tıklayın.

Sayfada görüntülenen e-posta sayısını ayarlarda değiştirebilirsiniz:

 1. Sağ üst köşede  → Tüm ayarlar'a tıklayın.
 2. Arayüz öğesini seçin.
 3. E-posta listesinde istediğiniz e-posta sayısını belirtin.

Üç panelli arayüzde tüm e-postalar mevcut klasörde görüntülenir. Daha önce alınan e-postaları okumak için listeyi aşağıya doğru kaydırın.

E-posta Seçimi

Seçilen iletilerle farklı işlemler yapmak mümkündür:

E-postaları seçerken iç panelli arayüzde Ctrl tuşunu basılı tutun. Sayfadaki tüm e-postaları seçmek için Ctrl + A tuş kombinasyonunu kullanın.

Ayarlar menüsündeki Arayüz bölümünde İşaretleme kutucuklarını profil resimleriyle birlikte göster seçeneği seçilmemişse, e-posta seçmek için profil resimlerinin yanında görüntülenen işaretleme kutucuklarını kullanmanız gerekir.

E-posta metnini e-postalar listesinde oku

Posta metnini doğrudan postalar listesinde görüntüleyebilirsiniz.

 1. Sağ üst köşede  → Tüm ayarlar'a tıklayın.
 2. Arayüz öğesini seçin.
 3. Postayı, postalar listesinde aç seçeneğini etkinleştirin.
 4. Değişiklikleri kaydedin.
Not. Üç panelli arayüzde posta metni listede görüntülenemez.

E-postaları kategorilere göre sıralama

Yandex Mail, sosyal ağlardan, ayrı klasörlere abonelikleri ve sosyal medya bildirimlerini toplayabilir. Ek içeren tüm e-postalar özel sistem klasöründe de görüntülenebilir. Ayrıntılı bilgi için Klasörler yazısını okuyun.

Postayı listenin en üstüne sabitle

Önemli e-postanın göz önünde olması için e-postayı listenin üst kısmında sabitleyin. Bunu yapmak için e-postayı seçin ve Sabitle butonuna tıklayın.

Sabitlenen e-posta solda sarı şerit ile işaretlenir ve tüm klasörlerde ilk olarak gösterilir. Örneğin gelen e-posta Gönderilmiş Postalar klasöründe de görüntülenecektir. Yeni e-postalar sabitlenmiş e-postanın altında gösterilir.

Not. Gelen Kutusu klasöründe yeni e-postalar yerine gönderilmiş veya eski e-postaları görüyorsanız, içinde sabitlenmiş e-postanın olup olmadığını kontrol edin.

İletiyi sabitlemeyi kaldırmak için onu seçin ve Sabitlemeyi kaldır tuşuna basın.

Tüm e-postalardan sabitleme kaldırıldığında, soldaki sarı şerit kaybolur. Sabitlemesi kaldırılmış e-postalar otomatik olarak alma tarihine göre sıralanır.

E-posta erteleme

Herhangi bir nedenle e-postayı okuyamıyor ve gönderene yanıt veremiyorsanız, e-postayı daha uygun bir zamana erteleyebilirsiniz. Bunu yapmak için e-posta seçip Daha sonra hatırlat'a tıklayın ve hatırlatmanın yapılacağı saati ayarlayın. E-posta ayrı bir klasöre taşınır; hatırlatma saati gelince de eski klasörde listenin başında görüntülenir. E-posta erteleme hakkında daha fazla bilgi için E-postaların bir süre için ertelenmesi bölümünü okuyun.

Postayı okunmuş ya da okunmamış olarak işaretle

E-postayı okunmuş olarak işaretlemek için e-posta konusunun solundaki simgesine tıklayın.

E-postayı okunmamış olarak işaretlemek için e-posta konusunun solundaki simgesine tıklayın.

Klasördeki tüm e-postaları okunmuş olarak işaretlemek için, klasör adının sağında yer alan simgesine tıklayın ve işlemi onaylayın:

Sayfa ögeleri yanlış görünüyor

Listedeki eski postalar yeni postaların üzerinde görünüyor

Bu tür iletiler listenin üstüne sabitlendiler. Sabitlenmiş postalar, posta satırının solunda sarı şeritle işaretleniyor.

İletiyi sabitlemeyi kaldırmak için onu seçin ve Sabitlemeyi kaldır tuşuna basın.

Tüm e-postalardan sabitleme kaldırıldığında, soldaki sarı şerit kaybolur. Sabitlemesi kaldırılmış e-postalar otomatik olarak alma tarihine göre sıralanır.

Posta listesinin üzerindeki tuşlar yok

Tuşlar, siz belirli iletilerle çalışmaya başladığınız zaman görünecektir. Listeden en az bir tane postayı seçin, tuşlar ortaya çıkacaktır.

“Kişiler”, “Takvim”, “Disk” tuşları yok

Büyük olasılıkla, Yandex 360 menünüz gizli. Menüyü görüntülemek için:

 1. Sağ üst köşede  → Tüm ayarlar'a tıklayın.
 2. Arayüz öğesini seçin.
 3. Yandex 360 menüsünü göster seçeneğini etkinleştirin.

Sayaç okunmamış postalar gösteriyor, ancak listede posta yok

Bu uyumsuzluk tarayıcıdaki eklenti ve uzantılar yüzünden ortaya çıkabilir. Bunu kontrol etmek için eklentileri geçici olarak kapatın. Mail, reklam engelleyici veya antivirüs uzantısından dolayı düzgün çalışmıyorsa, Mail sayfasını bu uzantıdaki istisnalara ekleyin.

Klasörlerdeki posta sayısı görünmüyor

Klasördeki toplam e-posta sayısını öğrenmek için imleci adının üzerine getirin. Klasörde okunmamış e-postalar varsa bunların sayısı klasör adının sağında gösterilir.

Posta ekranda az yer kaplıyor

Postanın içindeyken kutunun sınırlarını değiştirebilirsiniz. Fare simgesini sağ sınıra getirin, simge görünümü ←||→ şeklinde değişecektir. Daha sonra farenin sol tuşunu basılı tutarak ileti kutusunun kenarını sağa çekin.

Mail ekrana sığmıyor, yatay kaydırma yok

Postanın içindeyken kutunun sınırlarını değiştirebilirsiniz. Fare simgesini sağ sınıra getirin, simge görünümü ←||→ şeklinde değişecektir. Daha sonra farenin sol tuşunu basılı tutarak ileti kutusunun kenarını sola çekin.