E-posta Silme

Uyarı. Gelen Kutusu klasöründen e-postalar kayboldu fakat bu e-postaları kendiniz silmediyseniz, büyük olasılıkla bu e-postalar başka klasöre düşmüş olabilirler. Yaşadığınız sorunun olası nedenlerini ve çözüm yöntemlerini Bazı e-postalar e-posta hesabından kayboldu makalesinde bulabilirsiniz.
 1. E-postanın silinmesi
 2. Klasördeki tüm e-postaları sil
 3. E-postaların kalıcı olarak silinmesi
 4. Silinen e-postaların geri yüklenmesi

E-postanın silinmesi

Silmek istediğiniz e-postayı seçip Sil butonuna tıklayın. E-posta Çöp Kutusu'na taşınacaktır. Bir iletiyi yanlışlıkla sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız Silinenler klasörünü açıp iletiyi oradan istediğiniz klasöre taşıyın.

Uyarı. Çöp Kutusu'ndaki tüm e-postalar 31 gün sonra otomatik olarak silinir. Spam klasöründeki e-postalar 10 gün sonra otomatik olarak silinir. Silinmiş e-postalar geri alınamaz.

Klasördeki tüm e-postaları sil

 1. Sağ üst köşedeki simgesine tıklayın.
 2. Klasörler ve etiketler öğesini seçin.
 3. Klasör seçin ve Temizle üzerine tıklayın.
 4. E-postaların Silinenler klasörüne taşınması veya kalıcı olarak silinmesi arasında seçim yapın.
  Not. Kalıcı olarak silinen e-postalar geri alınamaz.
 5. Temizle üzerine tıklayın.

E-postaların kalıcı olarak silinmesi

 1. İmleci Çöp Kutusu'nun üzerine getirin.
 2. Gösterilen simgesine tıklayın.
 3. Silme işlemini doğrulayın.


Uyarı. Çöp Kutusu'nu yanlışlıkla silerseniz yedek kopyası olmadan Çöp Kutusu'ndaki e-postalarınızı kurtaramazsınız.

Silinen e-postaların geri yüklenmesi

İpucu. Silinen e-postaları saklama özelliğini etkinleştirin veya yedek kopya oluşturun; bu, hesabınızın dolandırıcıların eline geçmesi veya yanlışlıkla önemli bir şeyi kendiniz silmeniz durumunda e-postalarınızın güvende olmasını garanti eder.

E-postalar bir aydan kısa bir süre önce silinmişse geri yüklenebilir. Bunu yapmak için Çöp Kutusu'nda istediğiniz e-postaları seçin ve Klasöre Taşı butonuna tıklayıp listeden istediğiniz klasörü seçin.

Kayıp iletiler Çöp Kutusu'nda yoksa silinmelerinden itibaren 1 ay geçmiş ve Çöp Kutusu otomatik olarak temizlenmiş olabilir. Bu tür e-postaları geri getirmek mümkün değildir.