E-posta Silme

Uyarı. Gelen Kutusu klasöründen e-postalar kayboldu fakat bu e-postaları kendiniz silmediyseniz, büyük olasılıkla bu e-postalar başka klasöre düşmüş olabilirler. Yaşadığınız sorunun olası nedenlerini ve çözüm yöntemlerini Bazı e-postalar e-posta hesabından kayboldu makalesinde bulabilirsiniz.
 1. E-postanın silinmesi
 2. Klasördeki tüm e-postaları sil
 3. E-postaların kalıcı olarak silinmesi
 4. Silinen e-postaların geri yüklenmesi

E-postanın silinmesi

Silmek istediğiniz e-postayı seçip Sil butonuna tıklayın. E-posta Çöp Kutusu'na taşınacaktır. Bir iletiyi yanlışlıkla sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız Silinenler klasörünü açıp iletiyi oradan istediğiniz klasöre taşıyın.

Uyarı. Çöp Kutusu'ndaki tüm e-postalar 31 gün sonra otomatik olarak silinir. Spam klasöründeki e-postalar 10 gün sonra otomatik olarak silinir. Silinmiş e-postalar geri alınamaz.

Klasördeki tüm e-postaları sil

 1. Sağ üst köşede  → Tüm ayarlar'a tıklayın.
 2. Klasörler ve etiketler öğesini seçin.
 3. Klasör seçin ve Temizle üzerine tıklayın.
 4. E-postaların Silinenler klasörüne taşınması veya kalıcı olarak silinmesi arasında seçim yapın.
  Not. Kalıcı olarak silinen e-postalar geri alınamaz.
 5. Temizle üzerine tıklayın.

E-postaların kalıcı olarak silinmesi

 1. Çöp Kutusu'nun sağında Temizle butonuna tıklayın.
 2. Silme işlemini doğrulayın.

Çöp Kutusu'nu yanlışlıkla silerseniz yedek kopyası olmadan Çöp Kutusu'ndaki e-postalarınızı kurtaramazsınız.

Silinen e-postaların geri yüklenmesi

İpucu. Silinen e-postaları saklama özelliğini etkinleştirin veya yedek kopya oluşturun; bu, hesabınızın dolandırıcıların eline geçmesi veya yanlışlıkla önemli bir şeyi kendiniz silmeniz durumunda e-postalarınızın güvende olmasını garanti eder.

E-postalar bir aydan kısa bir süre önce silinmişse geri yüklenebilir. Bunu yapmak için Silinenler klasörüne girin, istediğiniz e-postaları seçin ve Klasöre Taşı butonuna tıklayıp listeden istediğiniz klasörü seçin.

Eğer Silinenler'de kayıp iletiler yoksa, onların silindikleri andan itibaren bir ay geçmiş ve Silinenler klasörü otomatik olarak temizlenmiş olabilir. Bu tür e-postaları geri getirmek mümkün değildir.