Yapılacak işler

Yapılacak işler servisiyle görevlerinizi ve toplantılarınızı doğrudan Yandex.Mail sayfasında planlayabilirsiniz. Kullanmaya başlamak için:

  1. Sağ üst köşedeki simgesine tıklayın.
  2. Yapılacak işler'i seçin.
  3. E-posta sayfalarında yapılacak işleri göster seçeneği etkinleştirin
  4. Değişiklikleri kaydedin.

Yapılacak işler listesini sayfanın sağ alt köşesinde görebilirsiniz. Yapılacak işler listesini gizlemek için simgesine, açmak için ise yapılacak işler listesinin alanına tıklayın.

  1. Liste Oluşturma ve Düzenleme
  2. Yapılacak İş Oluştur
  3. Yapılacakları Düzenleme

Liste Oluşturma ve Düzenleme

Varsayılan olarak Yapılacak işler servisinde şu isimli listeler oluşturuldu: Unutma, Bugün ve Bu hafta. Yeni liste oluşturmak için metin alanında adını girip Liste oluştur butonuna tıklayın.

Listeyi düzenlemek için üzerine fare imlecini getirip butonuna tıklayın. Düzenleme modunda listenin adını değiştirebilir veya listeyi silebilirsiniz. Varsayılan olarak oluşturulan görev listeleri düzenlenemez ve silinemez.

Bugün ve Bu hafta içinde listeleri diğer listelerde oluşturulan görevlerden otomatik olarak oluşturulur. Görevler buralara da manuel olarak eklenebilir, ancak tarih ve saat seçimi yapılamaz. Görevler tamamlandıktan sonra Tamamlanmış görevler listesine taşınır.

Yapılacak İş Oluştur

İşi oluşturmak için maddeyi eklemek istediğiniz listeye geçin, maddenin adını metin alanına girin ve Yeni madde ekle butonuna tıklayın.

Görevi belirli bir tarih ve saate kaydetmek istiyorsanız panelin sağ alt köşesindeki tarih bağlantısına tıklayın. Yapılacakları düzenle penceresinde yapılacak işin veya görüşmenin hatırlatılması gerektiği tarih ve saat belirtin.

Mevcut tarihe planlanmış olan görevler turuncu renkle işaretlenir, geçenler ise kırmızı.

Yapılacakları Düzenleme

Yapılacak işi düzenlemek için ismine veya sağdaki bağlantısına tıklayın. Yapılacakları düzenle penceresinde yapılacak işin adını, hatırlatma tarihini ve saatini değiştirebilirsiniz.

İşi tamamladıysanız listede yapılacak işin solundaki kareye tıklayarak işi işaretleyin. Tamamlanmış iş listeden silinecektir. Tamamlanmış işin ilk durumunu geri getirmek için Tamamlananlar listesinde adının yanındaki onay işaretini kaldırın.