Siparişler ve rezervasyon

Yandex.Mail, otel rezervasyonunu, internet mağazasından siparişleri, elektronik biletleri veya sinema biletlerini içeren e-postalarıyla çalışmayı kolaylaştırır. Bu tip e-posta aldığınızda, e-posta listesinde sipariş veya rezervasyon hakkında kısa bilgi içeren widgeti göreceksiniz.

Widgetleri kapatmak için:

  1. Ayarlar  → Diğer menüsüne geçin.
  2. E-posta listesi bloğunda otel rezervasyonlarını, biletleri ve alışverişleri renkle işaretleyen özelliği devre dışı bırakın.
  3. Değişiklikleri kaydedin.
Not. Üç panelli arayüzde siparişler ve rezervasyonlar diğer e-postalar gibi görünür.

Otel rezervasyonu

Otel rezervasyonunun onayını içeren e-postanın satırında otelin adını, konaklama tarihlerinizi, odadaki kişi sayısını, fiyatını ve ücretsiz rezervasyon iptal süresini görebilirsiniz.

Uçak biletleri

Elektronik uçak biletlerini içeren e-postanın satırında gidiş-dönüş şehirlerini ve tarihlerini görebilirsiniz.

Yandex.Mail aynı zamanda uçuş gününü de hatırlatır. Eğer hatırlatma uçuş zamanını, kalkış yerini ya da gidilecek yeri yanlış belirtiyorsa, lütfen sayfanın alt kısmındaki geri bildirim formuna yazın.

Hatırlatmayı kapatmak için:
  1. Ayarlar  → Diğer menüsüne geçin.
  2. Bildirimler bloğunda Uçuş zamanlarını hatırlatma seçeneğini etkinleştirin.
  3. Değişiklikleri kaydedin.

Sinema, tiyatro ve konser biletleri

Elektronik biletleri içeren e-postanın satırında film, oyun veya konserin adını, tarihini ve koltuk numaranızı görebilirsiniz.

İnternet mağazalarından siparişler

İnternet mağazalarından siparişleri içeren e-postanın satırında siparişin adı, numarası, durumu ve fiyatını görebilirsiniz.