Siparişler ve rezervasyon

Yandex.Mail, otel rezervasyonunu, internet mağazasından siparişleri, elektronik biletleri veya sinema biletlerini içeren e-postalarıyla çalışmayı kolaylaştırır. Bu tip e-posta aldığınızda, e-posta listesinde sipariş veya rezervasyon hakkında kısa bilgi içeren widgeti göreceksiniz.

Widgetleri kapatmak için:

  1. Tüm ayarlar  → Diğer menüsüne geçin.
  2. E-posta listesi bloğunda uçak biletlerini ve otel rezervasyonlarını içeren e-postaları işaretle özelliğini devre dışı bırakın.
  3. Değişiklikleri kaydedin.

Otel rezervasyonu

Otel rezervasyonunun onayını içeren e-postanın satırında otelin adını, konaklama tarihlerinizi, odadaki kişi sayısını, fiyatını ve ücretsiz rezervasyon iptal süresini görebilirsiniz.

Uçak biletleri

Elektronik uçak biletlerini içeren e-postanın satırında gidiş-dönüş şehirlerini ve tarihlerini görebilirsiniz.

Sinema, tiyatro ve konser biletleri

Elektronik biletleri içeren e-postanın satırında film, oyun veya konserin adını, tarihini ve koltuk numaranızı görebilirsiniz.

İnternet mağazalarından siparişler

İnternet mağazalarından siparişleri içeren e-postanın satırında siparişin adı, numarası, durumu ve fiyatını görebilirsiniz.

E-posta listenizin e-postalarını widget şeklinde tasarlama

İnternet siparişleri veya uçak biletlerini içeren e-postaları gönderiyorsanız ve bu e-postaların widget gibi görünmesini istiyorsanız, onları Schema.org standardına göre tasarlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda ayrıntılı bilgiyi Yandex.Webmaster Yardım bölümünün özel makalesinde okuyabilirsiniz.