Mail

Görünüm Seçenekleri

E-posta kutunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Tüm ayarlar Tasarım menüsünü açıp istediğiniz arayüz veya önerilen temalardan birini seçin.

Arayüz Tipi

Varsayılan olarak Mail'de iki panelli arayüz kullanılmaktadır. E-posta görüntüleme kısmı ayrı bir sayfada klasör listesinin sağında yüklenir. Diğer servislere yönlendiren bağlantılar e-posta listesinin üstünde yer alır.

Arayüzü daha kullanışlı hale getirmek için iki panelli arayüz görünümünü değiştirebilirsiniz. Bunun için klasör listesinin üstünde yer alan simgesine tıklayın.

Standart görünüme dönmek için klasör listesinin üstünde yer alan simgesine tıklayın.

Üç panelli arayüz

Hem e-posta listesini, hem de e-posta içeriğini aynı anda görüntülemek istiyorsanız üç panelli arayüz seçip e-postaları e-posta listesinin sağında veya altında açabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Tüm ayarlar Tasarım menüsünü açın.
  2. E-postalar nasıl açılsın bölümünde ilgili bağlantıya tıklayın.

Üç panelli arayüz e-postalarla daha rahat çalışmak için tasarlanmıştır. Standart arayüzden farkı sade bir görünüme sahip olmasıdır. Bu arayüzde ayrıca farklı bir e-posta seçme yöntemi kullanılır ve konulara ve gönderenlere göre gruplandırma özelliği her zaman etkindir. Diğer servislere yönlendiren bağlantılar sol alt köşede yer alır.

Dikkat! Üç panelli arayüzde temalı görünüm desteklenmez.

İki panelli arayüze dönmek için Tüm AyarlarGörünüm seçenekleri menüsünü açıp E-postalar nasıl açılsın bölümünde Ayrı sayfada bağlantısına tıklayın.

Hafif Arayüz

İnternet hızınız düşük, tarayıcınız Javascript'i desteklemiyor veya sayfaların metinlerini tanıyan görme engelli kişiler için tasarlanmış özel bir tarayıcı kullanıyorsanız, Mail arayüzünü hafif sürüme çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için sayfanın alt kısmında Hafif sürüm bağlantısına tıklayın.

Hafif sürüm, e-posta oluşturma, okuma, ekleri görüntüleme, etiketleme gibi basit işlemler için öngörülmüştür. Bu sürümde temalı görünüm desteklenmediği gibi kişisel butonlar veya e-postaların işlenme kuralları ayarlayamazsınız.

Standart görünüme dönüp Mail'in tüm özelliklerinden faydalanmak için sayfanın alt kısmında Tam sürüm butonuna tıklayın.

Temalar

Mail için genel veya özel görünüm seçebilirsiniz. Tema seçmek için sağ üst köşede butonuna tıklayın ve istediğiniz temaya farenin sol tuşuyla tıklayın. Tüm temaları görüntülemek için açılan menünün sağ alt köşesindeki Tüm temalar bağlantısına tıklayın.