Mail

“E-postaların işlenme kuralları” bölümü için rehber

Koşul Parametreleri

ParametreParametre değerinde belirtilmesi gerekenParametrenin değer örneği
KimdenGönderen adresicapt.kirk@yandex.com.tr
Alıcı veya bilgiAlıcı adresi veya bilgi alıcısının adresicomm.spock@yandex.com.tr
KimeAlıcı adresicomm.spock@yandex.com.tr
BilgiBilginin alıcı adresinyota.uhura@yandex.com.tr
KonuE-posta konusuSon görev raporu
E-posta içeriğiE-posta metniRapor gönderiyorum
Ek adıEkli dosyanın adı document.pdf
Başlık E-postayla ilgili servis bilgileri To: Commander Spock <comm.spock@yandex.com.tr>

Koşul Özellikleri

Koşul özelliğiYorumÖzellik uygulama örneği
şununla uyumluysaSadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Konu parametresi için “misyon” değeri atandıysa “Yeni misyon” ve “Son misyon” konulu e-postalar için filtre uygulanacaktır. “Son misyona göre rapor” konulu e-posta filtrelenmeyecektir.
şununla uyumsuzsaSadece belirtilen değere (adres veya kelime biçimi) kesinlikle uygun olmayan parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Konu parametresi için “misyon” değeri atandıysa “Son misyona göre rapor” konulu e-posta filtrelenecektir. “Yeni misyon” ve “Son misyon” konulu e-postalar için filtre uygulanmayacaktır.
içeriyorsaBelirtilen değere uygun olan parametrelerini içeren e-postalar, kelimenin tüm biçimleri veya belirtilen öğesine sahip tüm e-posta adresleri gibi mevcut karakter kümesi elemanlarından oluşan kombinasyonları içeren e-postalar için filtre uygulanacaktır.Konu parametresi için “yıldız” değeri atandıysa “Yıldız yağmuru”, “Yeni pulsar yıldızı bulundu” ve “Seni sordum yıldızlara” konulu e-postalar için filtre uygulanacaktır.
içermiyorsaSadece belirtilen değeri içermeyen parametrelere sahip olan e-postalar için filtre uygulanacaktır.Konu parametresi için “yıldı” değeri atandıysa “Selam kaptan!”, “Önemli görüşme” ve “Spok'un primi” konulu e-postalar için uygulanacaktır. “Yeni pulsar yıldızı bulundu” konulu e-postalar için filtre uygulanmayacaktır.