Mail

Gönderen Bilgisi

Ad değiştirme

Adresinizin yanında Kimden alanında görüntülenen adı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Tüm ayarlar Kişisel bilgiler, imza, resim menüsünü açıp Adınız bölümünde yeni değer girip ve değişiklikleri kaydedin.

Not. Sadece görüntülünen ad değişecektir. Yandex kullanıcı adınız aynı kalacaktır.

İmza

İmza oluştur

E-posta oluştururken, yanıtlarken veya yönlendirirken otomatik olarak eklenecek bir veya birkaç imza oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için Tüm ayarlar Kişisel bilgiler, imza, resim menüsünü açın ve İmzalarınız bölümünde imza metnini girin. Ayrıca metin alanının üstünde yer alan araç panelini kullanarak imza metnini tasarlayabilirsiniz. İmza hazır olduktan sonra İmza ekle butonuna tıklayın.

İmzayı düzenle

 1. Aboneliğin sağ üst köşesine fare imlecini getirin.
 2. Çıkan işaretine tıklayın.

İmzayı düzenle

İmza için yanıt konumunu, adrese ve e-posta diline bağlantısını ayarlayabilirsiniz. Birkaç imzanız varsa e-posta oluşturma sayfasında imzalarınızdan birini seçebilirsiniz.

Adrese bağlantı

Belirli eş e-posta adresinden gönderilen e-postalarda imzayı kullanmak için Adrese bağla seçeneğini etkinleştirin ve istediğiniz e-posta adresi seçin.

Yanıtlarken konum

İmza varsayılan olarak e-postanın veya yazışmanın en alt kısmına eklenir. İmzayı yanıtın hemen altına eklemek istiyorsanız E-postaları yanıtlarken imza bölümünde ilgili değeri seçin.

Not. Bu özellik oluşturduğunuz tüm imzalar için uygulanır.
İmzanın e-posta diline bağlantısı

Sistem, eklenmiş imzaların dilini algılar; örneğin İngilizce yazılan e-postaları yanıtlarken gereken imza otomatik olarak eklenecektir. Bu imzayı diğer dildeki e-postaları yanıtlarken de eklemek için imzayı istediğiniz dile bağlayın:

 1. Aboneliğin sağ üst köşesine fare imlecini getirin.
 2. Çıkan işaretine tıklayın.
 3. Listeden istediğiniz dil seçin:

  .

 4. Kaydet butonuna tıklayın.
E-posta oluştururken imza seçimi

Birkaç imzanız varsa e-posta oluşturma sayfasında imzalarınızdan birini seçebilirsiniz:

 1. Farenin imlecini mevcut imzanın üzerine getirin.
 2. Çıkan butonuna tıklayın (imzanın solunda).
 3. İmzayı seçin.

İmzayı silin.

 1. Aboneliğin sağ üst köşesine fare imlecini getirin.
 2. Çıkan işaretine tıklayın.

Ek Adresler

E-postanızın alıcıya eş e-postadan değil başka bir adresinizden gelmesini istiyorsanız e-posta kutunuza ek adres bağlanayabilirsiniz. Bunu yapmak için Tüm ayarlar Kişisel bilgiler, imza, resim menüsünü açın ve Postayı seçili adresten gönder bölümündeki Düzenle butonuna tıklayın.

Doğrulamak istediğiniz adresi seçin ve Ekle butonuna tıklayın. Belirtilen e-posta adresine onay e-postası gönderilecektir. Adres onaylandıktan sonra adres listenizde onu seçebileceksiniz.

Göndericinin Profil Fotoğrafı

Resminizi Mail'e ekleyebilirsiniz. E-postalarınızın alıcıları fotoğrafınızı Kimden alanının yanında görürler. Bunu yapmak için Tüm ayarlar Kişisel bilgiler, imza, resim menüsünü açın ve Profil fotoğrafım bölümündeki Fotoğraf yükle butonuna tıklayın. Uygun bir fotoğrafınız yoksa ilgili butona tıklayarak web kamerasıyla fotoğraf çekebilirsiniz.

Dikkat! E-posta listesinde profil fotoğrafının değişmesi birkaç gün sürebilir.

Mail'e fotoğrafınızı yüklemediyseniz e-posta adresine göre kullanıcının resimlerini ve profillerini arama imkanını destekleyen sosyal ağdaki profil resminiz (örneğin Facebook) e-postalarda görüntülenebilir.

Profil fotoğrafınızı değiştirmek için eski görseli silip yenisini yükleyin. Sil bağlantısı profil fotoğrafınızın altında yer alır.

Not. Profil fotoğrafının görüntülenmesini sadece Yandex.Mail'de garanti edebiliriz. E-postanızın alıcısı, bu özelliği desteklemeyen başka bir e-posta servisi kullanıyor olabilir; bu durumda alıcı e-posta başlığında profil fotoğrafınızı göremeyecektir.

Gönderenin sosyal profilleri

Sosyal ağlarda profilleriniz varsa e-postalarınızın alıcıları bu profilleri Kimden alanında görecekler.

Not. Sosyal profillerin gösterilmesi sadece Yandex.Mail'de desteklenir. E-postanızın alıcısı başka bir e-posta servisini kullanıyorsa e-postanın başlığında profillerinizi göremez.

Mail profilleri aramak için Facebook, “Moy Krug”, “Odnoklassniki”, “Moy Mir” sosyal servislerinde ve e-posta adresine göre kullanıcı profilleri arama özelliğini destekleyen ve açık kaynak olan diğer sitelerdeki bilgileri kullanır.

Profil bilgilerinize göre aramayı yasaklamak istiyorsanız sosyal ağın veya Yandex'in ayarları değiştirebilirsiniz. Profil bağlantıları gün içinde erişime kapanacaktır.

Facebook

Hesap ayarlarındaki Gizlilik sayfasına gidin. Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlanmasını istiyor musunuz? öğesini seçip Düzenle bağlantısına tıklayın. Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesine izin ver öğesinden işareti kaldırın ve Onayla butonuna tıklayın.

Yandex'te Ayarlama

Bulunan profillerin Mail'de gösterilmesini yasaklayabilirsiniz. Yandex kullanıcı hesabınızı kullanarak social.yandex.com.tr sayfasına geçin. Başka bir e-posta servisindeki adresle profilinizin bulunmasını engellemek istiyorsanız giriş yapmak için sosyal ağdaki profilinizi kullanın.

Sosyal ağdaki profiliniz Yandex hesabınıza bağlı değilse ilgili sosyal ağın simgesine tıklayıp giriş yapın ve “Yandex.Pasaport” uygulamasının profilinize erişmesine izin verin. Bu işlemle profilin size ait olduğunu doğruluyorsunuz.

Sosyal ağ profiliniz Yandex hesabınıza zaten bağlıysa Gizlilik ayarları bölümünde E-posta özelliğini kapatın.

Dikkat! social.yandex.com.tr sayfasındaki listede yer alan profil, ayarlar kaydedildikten sonra silinmemelidir aksi takdirde ayarlar iptal edilecektir.