Mail

Yapılacak İşler

Yapılacak işler servisinin yardımıyla görevlerinizi ve görüşmelerinizi doğrudan Yandex.Mail sayfasında planlayabilirsiniz. Servisi kullanmaya başlamak için Tüm ayarlarYapılacak işler menüsünü açın ve E-posta sayfalarında yapılacak işleri göster özelliğini açıp değişiklikleri kaydedin.

Yapılacak işler listesini sayfanın sağ alt köşesinde görebilirsiniz. İşler listesini gizlemek için simgesine, açmak için ise işler listesini alanına tıklayın.

Liste Oluşturma ve Düzenleme

Yapılacak işler servisinde varsayılan olarak Hatırla adlı bir liste mevcuttur. Yeni liste oluşturmak için metin alanında adını girip Liste oluştur butonuna tıklayın.

Listeyi düzenlemek için üzerine fare imlecini getirip butonuna tıklayın. Düzenleme modunda listenin adını değiştirebilir veya listeyi silebilirsiniz.

Yapılacak İş Oluştur

İşi oluşturmak için maddeyi eklemek istediğiniz listeye geçin, maddenin adını metin alanına girin ve Yeni madde ekle butonuna tıklayın.

Maddeyi belirli bir tarihe ve saate bağlamak istiyorsanız panelin sağ alt köşesinde tarih bağlantısına tıklayın. Yapılacakları düzenle penceresinde yapılacak işin veya görüşmenin hatırlatılması gerektiği tarih ve saat belirtin.

O günlü tarihe planlanmış işler açık turuncu renkle, tarihi geçmiş olanlar koyu turuncu renkle belirginleştirilir.

Yapılacakları Düzenleme

Yapılacak işi düzenlemek için işin adına veya sağdaki bağlantısına tıklayın. Yapılacakları düzenle penceresinde yapılacak işin adını, hatırlatma tarihini ve saatini değiştirebilirsiniz.

İşi tamamladıysanız listede yapılacak işin solundaki kare simgesine tıklayarak işi işaretleyin. Tamamlanmış iş listeden silinecektir. Tamamlanmış işin ilk durumunu geri getirmek için Tamamlananlar listesinde adının yanındaki onay işaretini kaldırın.

Yapılacaklar Listesini E-postayla Gönderme

Yapılacaklar listesini arkadaşlarınıza veya birlikte çalıştığınız kişilere e-postayla gönderebilirsiniz. Bunu için liste adının yanında yer alan simgesine tıklayın.

Yapılacaklar listesini e-postayla gönder penceresinde alıcı e-posta adresini girin.

Listeyi aynı anda birkaç alıcıya gönderebilirsiniz. Bunun için adresleri virgül ve boşlukla ayırarak birkaç adres girin, örneğin “bilge.bilir@yandex.com.tr, nyota.uhura@yandex.com.tr, capt.pike@yandex.com.tr”. Alıcı yapılacaklar listesini, birçok takvim uygulamasının okuyabildiği ICS formatında bir ek içeren html e-postası şeklinde görecektir.