Giriş ve Çıkış

E-posta kutusuna gir

İnternete bağlı olan her cihazdan e-posta kutunuza giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcının adres satırına mail.yandex.com.tr yazın, Yandex'teki kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Giriş yap butonuna tıklayın. İki aşamalı kimlik doğrulamayı kullanıyorsanız giriş yapmak için Yandex.Anahtar tarafından oluşturulan tek kullanımlık şifre gerekmektedir.

İpucu. Yandex.Mail'e hızlı erişim sağlamak için, Mail sayfasını sık kullanılanlara ekleyin ya da tarayıcınızda ana sayfa yapın. Ayrıca mailto bağlantılarının işlenmesini ayarlayabilirsiniz.
Not. Başka bir cihazdan İnternet’e giriş yaptıysanız ve tarayıcının kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamasını istemiyorsanız tarayıcıda gizli modu kullanın.

Sosyal ağdaki profilinizi (örneğin Facebook) kullanarak giriş yapmak istiyorsanız Yandex'in kişisel bilgilerinize erişmesine izin vermeniz gerekir.

Not. Yandex, sosyal ağ profilinizi maile bağlamak için sosyal ağ profilinize erişim talep eder. Sizin haberiniz olmadan Yandex profilinizle ilgili hiçbir eylemde bulunmayacaktır.

Ayrıntılı bilgi için Yandex'e Giriş bölümüne bakın.

Hesaplar arasında geçiş

Birkaç Yandex hesabını kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifreyi girmeden bu hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz:

Mail, Pasaport ve bu özelliği destekleyen Yandex'in diğer servislerinde hesap seçebilirsiniz. Seçtiğiniz hesap ana hesap olarak belirlenir. Şimdilik geçişi desteklemeyen tüm servislerde bu hesapla giriş yapmış olacaksınız.

Listeye en fazla 15 hesap ekleyebilirsiniz. Listeden herhangi bir hesabı kaldırmak için, o hesabın üzerine gelin ve Çıkış bağlantısı üzerinden geçiş yapın. Geçerli hesap listeden kalkacak, siz ise bir sonraki hesaba otomatik olarak geçeceksiniz.

Birkaç hesabı listeden kaldırmak için Kullanıcı ekle bağlantısına gidin, sol üst köşede simgesine tıklayın ve kaldırmak istediğiniz hesabın sağında simgesine tıklayın.

E-posta kutusundan çık

Ekranın sağ üst köşesindeki hesap menüsünü açın ve Çıkış tuşuna basın.

Başkasına ait bir cihazda Yandex.Mail hesabınızdan çıkış yapmayı unuttuysanız Pasaport sayfasını açın ve Giriş ve cihaz geçmişi bloğunda Tüm cihazlarda çıkış yap bağlantısına tıklayın.

Uyarı. Yandex servislerine tekrar erişmek için her cihazda yeniden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Şifre veya Güvenlik Sorusunun Yanıtını Nasıl Değiştiririm?

Güvenlik açısından şifrenizi 6 ayda bir değiştirmenizi öneririz.

Yandex'deki şifrenizi değiştirmek için, ekranın sağ üst köşesindeki hesap menüsünü açın ve Şifreyi değiştir butonuna basın.

Açılan sayfada geçerli şifreyi belirtin, ardından yazılışı doğrulamak için iki defa yeni şifreyi girin. Resimdeki sembolleri girin ve Kaydet tuşuna basın.

Uyarı. Şifreyi değiştirdikten sonra kullanıcı adınızın altında diğer bilgisayarlarda açık olan oturumlar otomatik olarak sonlandırılacaktır.

Şifrenizi unuttuysanız şifre kurtarma prosedüründen geçerek Yandex'teki kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi belirtin. Şifrenizi güvenlik sorusuna yanıt vererek onaylanmış telefon numarasına gönderilen SMS veya ek e-posta adresi yardımıyla kurtarabilirsiniz.

Güvenlik sorusunu veya yanıtını Yandex.Pasaport sayfasında Güvenlik sorusunu değiştir bağlantısına tıklayarak değiştirebilirsiniz.