E-posta kutusu ayarları

Profil fotoğrafının değiştirilmesi

iOS'taki Yandex.Mail uygulamasında profil fotoğrafı maalesef henüz değiştirilemiyor. Fakat bunu mobil tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz:
 1. Yandex ID'yi açın.
 2. Görseli telefondan yükleyin veya görsel için doğrudan (örneğin sosyal medyadan) bir bağlantı belirtin.

Eski fotoğrafın üstüne yenisi yüklendiğinde eski fotoğraf Yandex ID’ye kaydedilir. Yeni fotoğrafı silerek eskisine geri dönebilirsiniz.

Özel adres

Abone olarak Premium tarifesini kullanıyorsanız özel bir e-posta adresi kullanma olanağınız vardır. Özel e-posta adresi kolay akılda kalır ve kolayca paylaşılır. Örneğin, inbox@aliornek.ru veya ugur@mutfaktasarimi.ru şeklindeki adresler, bu tür özel e-posta adreslerine örnektir.

Özel e-posta adresini şu anda sadece .ru ile bitecek şekilde alabilirsiniz. Siteyi tümüyle alan adına taşımak mümkün değildir; yalnızca e-posta adresinizi bağlayabilirsiniz.

Bu özel adres, tüm e-postalarınız için varsayılan olarak kullanılır. Posta kutunuza giriş yapmak için bu adreslerin ikisini de kullanabilirsiniz.

Özel adresi bağla
Sınırlama. Bir kullanıcı sadece bir özel e-posta adresi kullanabilir.
 1. Ekranı sola çekin.
 2. Klasör ve etiket listesinin altında yer alan Ayarlar butonuna tıklayın.
 3. Adresi bağlamak istediğiniz hesabı seçin.
 4. Özel @ adres'e tıklayın.
 5. Size önerilen e-posta adreslerinden birini seçin veya kendiniz bir e-posta adresi girin ve bunun müsait olduğundan emin olun.
  Not. Seçilen adres, kamu yararına, insan haklarına ve ahlaka aykırı sözcükler içermemelidir. Ahlaka mugayir ifadeler, insanlık dışı eylemlere çağrılar, aşağılayıcı ya da dini inançlara hakaret eden sözcükler vb. buna dahildir.
 6. Bağla butonuna tıklayın.
Özel adresten vazgeçme
Uyarı. Özel e-posta adresi devre dışı bırakıldıktan sonra bu adresi kullanarak e-posta gönderilemez, e-postalar alınamaz ve bu adresi e-posta kutunuza giriş için kullanamazsınız. İlgili alan adı başka kullanıcıların kullanımına açık hale gelir.
 1. Ekranı sola çekin.
 2. Klasör ve etiket listesinin altında yer alan Ayarlar butonuna tıklayın.
 3. Adresi devre dışı bırakmak istediğiniz hesabı seçin.
 4. Özel e-posta adresi seçin.
 5. Devre dışı bırak butonuna tıklayın ve eylemi onaylayın.

Onaydan sonra yandex.ru alan adının kullanıldığı ana e-posta adresiniz e-posta göndermek için kullanılmaya başlar.

Tekrar özel e-posta adresi alabilmek için minimum 6 ay beklemeniz gerekir. Daha sonra aynı alan adında özel e-posta adresi kullanmak isterseniz, bu alan adının müsait olması (başka bir kullanıcı tarafından kullanılmıyor olması) gerekir.

Ek e-posta adresleri ayarlama hakkında daha fazla bilgi için Ek adresler bölümünü okuyun.

E-posta kutusunun diğer ayarları

Bülten yönetimi bölümü sizin için yararlı olabilir.

İmza, konu ve bildirimler gibi uygulama ayarları hakkında ayrıntılar için Uygulama ayarları bölümüne bakın.

Başka bir e-posta kutusundan e-posta toplayan e-posta toplayıcının ve ayrıca e-posta kutusunun tüm ayarları sadece Yandex.Mail web arayüzünde değiştirilebilir.

Yandex.Mail uygulamasının çalışmasıyla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız lütfen uygulamadaki geri bildirim formunu kullanarak hatayı bize bildirin:

 1. Ekranı sola çekin.
 2. Klasör listesinin altındaki Yardım ve destek öğesini seçin.
 3. Sorun öğesini seçin.
 4. Sorunun konusunu seçin.
 5. Sorunu mümkün olduğunca ayrıntılı açıklayın.
Uyarı. Mobil uygulama ile ilgili sorunlar için mesajlarınızı Yardım sayfalarından değil, uygulama üzerinden yazın. Bu şekilde başvurunuz ilgili uzmanlara ulaşır ve daha hızlı yanıt alırsınız. Bildirim uygulamadan gönderilirken uzmanlarımız ayrıca sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek teknik bilgileri de görürler. Uygulama beklenmedik bir şekilde kapandığı için hata bildiriminizi uygulamadan gönderemiyorsanız geri bildirim formunu kullanın.