Kağıt Belge Tarayıcı

 1. Tarayıcı'yı aç
 2. Belgeyi tara
 3. Belgeyi görüntüleme
В приложении Почты есть встроенный сканер. Он позволяет отсканировать бумажные документы с помощью умной камеры, а затем сохранить их в формате PNG, PDF veya JPG. Tarayıcı, belgenin kontrastını otomatik artırır, metni içeren alanı seçer ve elde edilen çekimi hizalar.

Tarayıcı'yı aç

Sağ alt köşede Daha fazla butonuna tıklayın ve Tarayıcı'yı seçin.

Belgeyi tara

 1. Tarayıcı'yı açın.
 2. Kameranızı belgenin üzerine getirin ve fotoğrafını çekin veya cihazınızdaki Galeri'den fotoğraf seçin. Uygulamanın görseli işlemesini bekleyin. Elde edilen görsel kalitesi sizce uygun değilse belgeyi yeniden taramak için Yeniden çekim yap'a tıklayın.
 3. Belge modunu seçin:

  • Orijinal: Ek işlem gerektirmeyen çekim,
  • Tarama görseli: Metni vurgulanıp kontrastı artırılarak işlenmiş çekim,
  • Siyah-beyaz: Ara tonlar olmadan sadece siyah ve beyaz renkler bırakılarak işlenmiş çekim.
 4. Kaydet butonuna tıklayın.
 5. PNG, PDF veya JPG olmak üzere dosya formatını ve dosyanın kaydedileceği yeri (Galeri'yi veya Yandex.Disk'i) seçin. Ayrıca, isterseniz dosyayı paylaşabilirsiniz.

Belgeyi görüntüleme

Taradığınız belgeyi Yandex.Dosyalar'a kaydettiyseniz ilgili dosya Taramalar'da görüntülenir. Bu dosya ayrıca Yandex.Disk'inize de yüklenir. Sonuçlara hızlı geçiş yapmak için Tüm taramalar butonuna tıklayın.

Yandex.Mail uygulamasının çalışmasıyla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız lütfen uygulamadaki geri bildirim formunu kullanarak hatayı bize bildirin:

 1. Ekranı sola çekin.
 2. Klasör listesinin altındaki Yardım ve destek öğesini seçin.
 3. Sorun öğesini seçin.
 4. Sorunun konusunu seçin.
 5. Sorunu mümkün olduğunca ayrıntılı açıklayın.
Uyarı. Mobil uygulama ile ilgili sorunlar için mesajlarınızı Yardım sayfalarından değil, uygulama üzerinden yazın. Bu şekilde başvurunuz ilgili uzmanlara ulaşır ve daha hızlı yanıt alırsınız. Bildirim uygulamadan gönderilirken uzmanlarımız ayrıca sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek teknik bilgileri de görürler. Uygulama beklenmedik bir şekilde kapandığı için hata bildiriminizi uygulamadan gönderemiyorsanız geri bildirim formunu kullanın.