Mobil metro

Yorumlar, öneriler ve yaşanan sorunlar

Yandex.Metro mobil servisinin Destek Ekibi sayfasına hoş geldiniz.

Destek servisine sorunuzu göndermeden önce lütfen bunun aşağıda yanıtlanmış olmadığından emin olun:

Mobil telefonu maalesef henüz yeterince iyi kullanmayı bilmiyorum. Uygulamanın cihazıma kurulması için hangi yöntemi önerirsiniz?

Uygulamayı yüklemek için https://mobil.yandex.com.tr/ sayfasındaki özel forma telefon numaranızı girin. Telefonunuza uygulamayı yükleme bağlantısını içeren bir SMS mesajı geldikten sonra o bağlantıdan geçiş yaparak uygulamayı cihazınıza yüklemeniz yeterlidir.

Web sayfalarını cihazınızdan açmasını bilmiyorsanız web tarayıcınızdaki arama satırına m.ya.ru/my yazın ve uygulamayı yükleyip kurun.

Açılan listede kullandığım cihaz modelini bulamadım. Yandex.Metro'yu kullanabilecek miyim?
“güncel Java sürümü”
Barkod yardımıyla uygulama yükleme bağlantısını nasıl alabilirim?

Bağlantı adresini elle girmektense barkod tanıma programından yararlanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bu program kurulu ise onu çalıştırıp cihazınızın kamerasını barkoda yöneltin. Program barkodu otomatik olarak tanıdığında gerekli bağlantıyı ekranınızda görürsünüz. Bu bağlantı sizi uygulamayı yükleme sayfasına yönlendirir.

Barkod tanıma programı cihazınızda yüklü değilse aşağıdaki programlardan birini kurmanızı öneririz: Kaywa Reader, i-Nigma reader, UpCode reader.

Yandex.Metro'yu mobil cihazıma yükledim. Şimdi ne yapmalıyım?

Uygulama yüklendikten sonra otomatik kurulur. Dolayısıyla Yandex.Metro'yu hemen kullanabilirsiniz.

Açılan listede şehrimin adını göremiyorum

An itibarıyla Yandex.Metro'da; İstanbul, Moskova, St. Petersburg, Kiev, Harkiv ve Minsk olmak üzere 6 şehrin haritaları kulanılabilir.

Bu uygulama, Yandex.Metro'nun PDA sürümünden farklı mıdır?

Bu uygulamayı Yandex.Metro'nun PDA sürümünden ayırt eden esas özellikler; mobil kullanım kolaylığı, haritaların ve görsel bilgilerin mobil cihaz ekranına daha uyumlu şekilde düzenlenmiş olması ve internet erişimine gerek kalmaksızın ücretsiz kullanım olanağıdır.

Sözcükleri mobil cihazda harfleri tek tek tuşlayarak yazmaktan pek hoşlanmam. Metro istasyonlarını bir liste olarak, bunlardan istediğimi tek tıklamayla seçebilecek şekilde görüntülemek mümkün mü?

Yandex.Metro mobil uygulamasında aradığınız istasyon isminden ilk harfleri girip “Tamam” butonuna tıkladığınızda bir öneri listesi açılır. Bu listede aradığınız istasyonu bulup üzerine tıklayarak seçim yapabilirsiniz.

Uygulama yüklenirken imzasız bir sertifika kabul etmem öneriliyor

Sertifikasız uygulamalar yüklendiğinde cihaz üreticileri kullanıcılara rutin uyarı mesajları gösterirler. Yandex.Metro'nun sertifika işlemleri kısa süre içinde tamamlanacaktır.

Sorunuza bir yanıt bulamadıysanız

Sorunuza bir yanıt bulamadıysanız lütfen butona tıklayarak onu bize gönderin:

Bize ulaşın

Yaşadığınız sorunu ne kadar ayrıntılı açıklarsanız yanıtınız da o kadar ayrıntılı olacaktır.