İnternet bağlantısı olmadan navigasyon (çevrimdışı mod)

Çevrimdışı modda çalışırken internet bağlantısı olmadan (örneğin, kapalı otoparklarda veya şehir dışında) gerekli adresi bulabilir ve araç rotaları oluşturabilirsiniz.

Rota oluşturulduğunda mobil sinyal zayıfsa veya bağlantı kesilirse Yandex Navigasyon otomatik olarak çevrimdışı modu çalıştırarak (trafik durumunu, kameraları ve trafik uyarılarını dikkate almadan) rota oluşturacak ve hareket ettiğiniz sürece mevcut haritaya uygun olarak sizi yönlendirecektir.

Oluşturulmuş rotada ilerlerken mobil sinyal zayıflarsa veya bağlantı kesilirse Yandex Navigasyon bu rotada sizi yönlendirmeye devam edecektir. Oluşturulmuş rotadan saparsanız Yandex Navigasyon otomatik olarak çevrimdışı modu çalıştırarak yeni rota oluşturacak ve hareket ettiğiniz sürece mevcut haritaya uygun olarak sizi yönlendirecektir.

Yandex Navigasyon'un çevrimdışı modda çalışabileceği haritaları önceden indirin. Haritaların güncel olmaları için ayarlarda Otomatik güncelleme özelliğini açabilirsiniz (ortalama ayda bir kez güncellenir).

İnternet bağlantısı yeniden sağlandığında uygulama daha hızlı bir rota olup olmadığını kontrol eder ve daha hızlı bir rota bulunduğunda rotayı değiştirmenizi önerir.