İnternetsiz navigasyon (çevrimdışı mod)

Çevrimdışı modda internet bağlantısı olmadan (örneğin, kapalı otoparklarda veya şehir dışında) aradığınız yerleri bulabilir ve rota oluşturabilirsiniz.

Rota oluşturulduğunda mobil sinyal zayıfsa veya bağlantı kesilirse Yandex Navigasyon otomatik olarak çevrimdışı moda geçerek (trafik durumunu, kameraları ve trafik uyarılarını dikkate almadan) rota oluşturur ve hareket ettiğiniz sürece mevcut haritaya göre sizi yönlendirir.

Oluşturulmuş rotada ilerlerken mobil sinyal zayıflarsa veya bağlantı kesilirse Yandex Navigasyon bu rotada sizi yönlendirmeye devam eder. Oluşturulmuş rotadan saparsanız Yandex Navigasyon otomatik olarak çevrimdışı modu çalıştırarak yeni rota oluşturur ve hareket ettiğiniz sürece mevcut haritaya uygun olarak sizi yönlendirir.

Yandex Navigasyon'un çevrimdışı modda çalışabilmesi için haritaları önceden indirin. Haritaların güncel olmaları için ayarlarda Otomatik güncelleme özelliğini açabilirsiniz (ortalama ayda bir kez güncellenir).

İnternet bağlantısı yeniden sağlandığında uygulama daha hızlı bir rota olup olmadığını kontrol eder ve daha hızlı bir rota bulunduğunda rotayı değiştirmenizi önerir.