Beta testi

Uygulamanın işlevselliğini sürekli geliştirmekte olan Yandex Haritalar ekibi için, kullanıma sunulan yeni özellikleri deneyip değerlendiren kullanıcıların geri bildirimleri çok önemlidir. Beta testi denilen bu deneme ve kontrol işlemlerine diğer kullanıcılarla birlikte siz de katılabilirsiniz.

Beta testi nedir?

Genellikle kullanıma sunulan sürümün tüm özelliklerine sahip olan beta sürümü ayrıca denenmesi planlanan bazı ek özellikler de içerir.

Hem mevcut olan hem de denenecek yeni özellikler kullanıcı denemesine gönderilmeden önce mutlaka ön kontrolden geçirilir. Yine de bu tür pilot sürümlerinin bazı hatalar içermesi veya kullanışlı olmayan fonksiyonlara sahip olması olasılığı genellikle nispeten yüksek olur. Uygulamayı kullanırken karşılaştığınız her türlü hata hakkında geri bildirimleriniz Yandex Haritalar'ı geliştiren ekip için son derece faydalı olacaktır.

Ayrıca, söz konusu beta testi programını istediğiniz zaman terk ederek uygulamanın genel kullanımdaki sürümüne geri dönebilirsiniz.

Beta testine katılım koşulları

Beta testine nasıl katılabilirim?
 1. Bu bağlantıya tıklayıp e-posta adresinizi girin ve Gönder butonuna tıklayın.

 2. İletiniz, konusu “TestFlight: Yandex LLC invited you to test Yandex.Maps” olan ve beta testine katılım davetiyesi içeren bir e-postayla yanıtlanır.

  Aldığınız e-postayı açıp Start Testing butonuna tıklayın.
 3. App Store size Apple cihazlar için deney ortamı sağlayan TestFlight uygulamasını indirmenizi önerecek. Uygulamayı indirip kurun.

 4. TestFlight uygulamasını açın. Yandex Haritalar'ın kullanabileceğiniz mevcut bir beta sürümü olması halinde onu kurmanız istenecek, böyle bir sürüm yoksa, olduğunda tarafınıza bildirim gönderilecektir.

 5. Uygulamayı kullanarak önerilen yeni özellikleri deneyin. Yeni özelliklerin listesi TestFlight'taki beta sürümü açıklamasında bulunmaktadır.

  Karşılaştığınız hataları ve genel görüşlerinizi TestFlight'taki Send Feedback butonuna tıklayarak veya Yandex Haritalar'ın ayarlar menüsü (Menü → Ayarlar → Uygulama hakkında → Geliştiricilere yaz) yoluyla gönderebilirsiniz.

Beta testinden nasıl çıkabilirim?
 1. Yandex Haritalar'ın kurduğunuz beta sürümünü kaldırın ve App Store'dan genel kullanımdaki sürümünü indirin.

 2. TestFlight uygulamasına girin, Yandex.Maps öğesini seçin ve Unsubscribe butonuna tıklayın.

Böylece, beta testinden çıkarak yeni beta sürümlerinin çıktığına dair bildirimler almazsınız.