Beta testi

Uygulamanın işlevselliğini sürekli geliştirmekte olan Yandex.Haritalar ekibi için kullanıma sunulan yeni özellikleri deneyip değerlendiren kullanıcılardan geri bildirimler çok önemlidir. Beta testi denilen bu deneme ve kontrol işlemlerine diğer kullanıcılarla birlikte siz de katılabilirsiniz.

Beta testi nedir?

Genellikle kullanıma sunulan sürümün tüm özelliklerine sahip olan beta sürümü ayrıca denenmesi planlanan bazı ek özellikler de içerir.

Hem mevcut olan hem de denenecek yeni özellikler kullanıcı denemesine gönderilmeden önce mutlaka ön kontrolden geçirilir. Yine de bu tür pilot sürümlerinin bazı hatalar içermesi veya kullanışlı olmayan fonksiyonlara sahip olması olasılığı genellikle nispeten yüksek olur. Yandex.Haritalar'ın geliştirici ekibi kullanırken karşılaştığınız her türlü hatalar hakkında geri bildirimleriniz için size çok minnettar olacaktır.

Ayrıca söz konusu beta test programını istediğiniz zaman terk ederek uygulamanın genel kullanımdaki sürümüne geri dönebilirsiniz.

Beta test programına katılım koşulları

Beta test programına katılmak için ne yapılmalı?
 1. Bu bağlantıya tıklayıp e-posta adresinizi girin ve Gönder butonuna tıklayın.

 2. İletiniz, konusu “TestFlight: Yandex LLC invited you to test Yandex.Maps” olup beta test programına katılım davetiyesi olan bir e-postayla yanıtlanacak.

  Aldığınız e-postayı açıp Start Testing butonuna tıklayın.
 3. App Store'dan Apple cihazları için deney ortamını sağlayan TestFlight uygulamasını indirme önerisini alacaksınız. Uygulamayı indirip kurun.

 4. TestFlight uygulamasını açın. An itibarıyla Yandex.Haritalar'ın kullanabileceğiniz bir beta sürümü olması halinde onu kurmaya davet edilecek, bulunmaması halinde ise çıktığında özel bir push bildirimi alacaksınız.

 5. Uygulamayı kullanarak önerilen yeni özellikleri deneyin. Yeni özelliklerin listesi TestFlight'taki beta sürümü açıklamasında bulunur.

  Karşılaştığınız hataları ve genel görüşlerinizi TestFlight'taki Send Feedback butonuna tıklayarak veya Yandex.Haritalar'ın ayarlar menüsü (Menü → Ayarlar → Uygulama hakkında → Geliştiricilere yaz) üzerinden gönderebilirsiniz.

Beta test programından nasıl çıkılır?
 1. Yandex.Haritalar'ın kurduğunuz beta sürümünü kaldırın ve genel kullanımdaki sürümünü App Store'dan indirip kurun.

 2. TestFlight uygulamasına girin, Yandex.Maps öğesini seçin ve Unsubscribe butonuna tıklayın.

Böylelikle beta test programından çıkış yaparak yeni beta sürümlerinin çıktığına dair yeni bildirimler almazsınız.