Kurumlar için Mail

DNS barındırıcı

Yandex'in DNS barındırıcısı

Yandex'e nasıl alan adı atanır

Yandex'in DNS barındırıcısı

Alan adınızı Yandex'e atayabilirsiniz. Bu sayede alan adınızın çalışabilirliği, Yandex hizmetleri tarafından desteklenecektir.

Alan adı atandıktan sonra Mail hizmetinin tam olarak çalışması için gerekli olan DNS kaydı ayarları ve alan adınızdaki Jabber otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Bunun yanı sıra, kullanımı kolay DNS kaydı düzenleyicisine erişebileceksiniz.

Yandex'e nasıl alan adı atanır

 1. Alanlarım sayfasına gidin. Birden fazla alan adınız varsa Yandex'e atamak istediğiniz alan adınızı seçin. Alanlarım sayfasında "DNS Düzenleyici" bağlantısına gidin ve DNS kayıtları listesinde tüm gerekli kayıtların bulunduğundan emin olun. Eksik herhangi bir kayıt varsa DNS kaydı ekleme formunu kullanarak eksik kayıtları ekleyin.

  Dikkat! DNS kayıtlarını düzenleme, belirli ölçüde bilgi ve kabiliyet gerektiren bir prosedürdür. Lütfen dikkatli olun.
 2. Alan adınızın NS sunucusunu değiştirin (bu işlem, alan adı kayıt servisinizin veya alan adınızı satın aldığınız barındırma servisinin araçlarının yardımıyla gerçekleştirilir):

  • Asıl DNS sunucusu: dns1.yandex.net.

  • Asıl DNS sunucusu: dns2.yandex.net.

  Dikkat! DNS sunucuları dns1.yandex.net. ve dns2.yandex.net. olarak adlandırılır. DNS sunucusunun adının başına d harfinin getirilmesi zorunludur.

  Kayıt servisinizin arayüzünde IP adresi alanları bulunuyorsa, bu alanlar boş bırakılmalıdır.

Alan adınızı Yandex'e atayarak alanın sahibi olduğunuzu doğrularsınız. Atama, alan adının bağlanmasından sonraki bir gün içinde gerçekleşir, bağlantı tek bir kullanıcı adıyla yapılırsa bu bilgi gerekir. Alan adı atandıktan sonra bir günden fazla geçtiyse veya farklı kullanıcı adlarıyla bağlantı denemesi yapıldıysa alan adı sahibi olduğunuzu doğrulamanız gereklidir.

Bir süre sonra alan adınız Yandex'e atanacaktır. Alan adınızın durum değişikliğini Alanlarım sayfasında görebilirsiniz. Atanan alan adının karşısında "Alan adı Yandex'e bağlandı ve atandı" yazısı belirecektir.

Bu hizmet Kullanıcı Sözleşmesi'nin. koşullarına göre sunulmaktadır.