Kurumlar için Mail

Alan adındaki e-posta hesaplarının ayarları veya erişimiyle ilgili sorunlar

E-posta hesabıma giremiyorum. Ne yapmalıyım?

E-posta hesabın kaydedilirken bir güvenlik sorusu belirttiyseniz parolayı kurtarmak için Parolayı hatırlat bağlantısına tıklayın. Kullanıcı adı yerine girmek istediğiniz tam e-posta adresinizi yazın.

Tarif edilen yöntemle parolayı kurtaramadıysanız e-posta hesabınızı kaydettiğiniz alan adının yöneticisine başvurun. Yönetici alan adı yönetim masasında yeni bir parola belirleyebilir ve size bildirebilir.

Güvenlik sorusunun yanıtını unuttum

Geçerli güvenlik sorusunun yanıtını hatırlamıyor ve değiştirmek istiyorsanız e-posta hesabını aldığınız alan adı yöneticisi veya sahibine başvurun. Yönetici, alan adı yönetim masasındaki bilgileri kullanarak güvenlik sorunuzun yanıtını size söyleyebilir. Veya Kurumlar için Yandex.Mail API yardımıyla güvenlik sorusunu değiştirebilir.

E-posta hesabımı silmek istiyorum

Yalnızca alan adı sahibi e-posta hesaplarını silebilir. Bu nedenle e-posta hesabınızı silmek istiyorsanız lütfen e-posta hesabını aldığınız alan adının yöneticisine başvurun. Yönetici alan adı yönetim masasından e-posta hesabını silebilir.

Posta istemcimi nasıl e-posta hesabımla çalışacak şekilde yapılandırırım?

Posta istemcinizi e-posta hesabınızla çalışabilecek şekilde yapılandırmak için posta istemcisi ayarlarına ilişkin tavsiyeleri kullanın. Aynı zamanda, kullanıcı adı yerine tam e-posta adresinizi (örneğin: kullaniciadi@alanadiniz.com.tr) yazın.

Posta sunucularının ayarları tabloda verilmiştir:

Protokol

Adres

Bağlantı noktası:

Şifreleme

Gelen posta sunucusu

IMAP

imap.yandex.com.tr

993

aktif SSL

POP3

pop.yandex.com.tr

995

aktif SSL

Giden posta sunucusu

SMTP

smtp.yandex.com.tr

465

aktif SSL

Dikkat! SMTP sunucusu; gelen posta sunucusu gibi e-posta gönderilirken, gönderilen e-postanın "Gönderen" kısmında belirtilen kullanıcı adıyla giriş yapılmasını gerektiriyor.

Neden e-posta hesabımın ayarlarında küçük resmimi yükleyemiyorum?

Şu anda Yandex.Kurumlar için Mail kullanıcıları hesaplarının ayarlarında küçük resim yükleme imkanına sahip değildir ancak bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Alıcının Yandex.Mail'de küçük resminizi görmesini istiyorsanız Gravatar hizmetini kullanın. Bu hizmete kaydolup küçük resminizi yükledikten kısa bir süre sonra, tüm e-posta alıcılarınız yüklenen resmi görecektir.

Ek e-posta adresi ve telefon numarası

Maalesef şu anda Yandex.Kurumlar için Mail kullanıcıları hesap ayarlarında ek e-posta adresi ve cep telefonu belirtememektedir.