Alan adının ayarlanması

Doğrulanmış bir alan adı için diğer bir alan adındaki adresten iletiler almayı sağlayan eş alan adı ayarlayabilir, varsayılan adres seçebilir ve alan adının ortak iletişim bilgilerini içerecek özel adres defteri oluşturabilirsiniz.

Kurumlar için Mail API'si yardımıyla alan adı yöneticisi için ayrıca alan adındaki hesapları yönetebilecek fakat alan adının genel ayarlarını yönetemeyecek yardımcıları da tayın edebilirsiniz.

Eş alan adı

Bu işlev, birden fazla alan adının kullanıldığı durumlarda faydalıdır. Alan adlarınıza dilediğinize eş alan adı ekleyebilirsiniz.

Peki bu niçin gereklidir?

Alan adlarınızdan biri zaten Kurumlar için Mail'e bağlıysa ve onda e-posta hesapları mevcutsa ikinci alan adını eş alan adı yapabilirsiniz. Bu sayede esas alan adının e-posta hesabına, eş alan adına gönderilen e-postalar da gelecektir.

Örnek

yourdomain2.tld alan adını yourdomain1.tld alan adınız için bir eş alan adı yaparsanız user@yourdomain2.tld adresine gönderilen e-postalar user@yourdomain1.tld adresinize de gelmeye başlar.

Eş alan adı nasıl bağlanır?

  1. Alan adlarım sayfasına gidin.
  2. İlgili alan adını listeden seçin.
  3. Alan adını ayarla bağlantısına tıklayın.
  4. Eş alan adı listesinden alan adı seçin.

    Yalnızca e-posta hesabı bulunmayan ve Kurumlar için Mail'e bağlanmış alan adları eş alan adı yapılabilir. Bu koşullara uygun bir alan adınız yoksa liste boş görünecek.

Tek e-posta hesabında sınırsız sayıda eş alan adı kullanabilirsiniz.

Varsayılan adres

Alan adınızdaki e-posta hesaplarından dilediğinizi varsayılan yapabilirsiniz. Alan adınızın adresini içeren ancak var olmayan herhangi bir e-posta hesabına gelen e-postalar bu adrese yönlendirilecektir.

Hesaplarınızdan birini varsayılan adres yapmak için:

  1. Alan adlarım sayfasına gidin.
  2. Birden fazla alan adı bağlıysa gerekli alan adını listeden seçin.
  3. Alan adını ayarla bağlantısına tıklayın.
  4. Varsayılan adres listesinden hesabı seçin.

Alan adının ortak iletişim bilgileri

Aynı alan adına ait e-posta adresleri ortak bir adres defterinde toplanabilir. Alıcı alanı doldurulurken bu adresler ipucu şeklinde görüntülenir.

Not. Alan adının ortak adres defterine dahil edilen e-posta adreslerine sadece ipuçları aracılığıyla erişilebilir: Kullanıcının özel iletişim bilgilerini içeren ve Yandex.Mail web arayüzü üzerinden erişilebilen özel adres defterinde bu adresler yer almaz.

Ortak iletişim bilgilerini oluşturmak için alan adı ayarları menüsüne geçin ve aşağıdaki öğelerden ilgili birinin karşısındaki etkinleştir bağlantısına tıklayın:

Yönetici yardımcıları

Hesapları ve ayarlarını yönetebilen yönetici yardımcıları alan adı ayarlarına ve DNS kayıtlarına erişim yetkisine sahip değildirler.

Yönetici yardımcılarını eklemek için Kurumlar için Mail API'sini kullanın.